Boğaz Ağrısına Ne iyi Gelir Bitkisel Çözüm

Malum önümüz kış ayları. Yine soğuk havalar bizi bekliyor. Kış mevsiminde en çok şikayet konusu olan rahatsızlıklardan birisi de boğaz ağrısıdır.

Boğaz ağrısına karşı bitkilerin faydalarını inkar edecek kişi eminim yoktur. İşte bende bunun için boğaz ağrısına iyi gelen bitkileri ve bitki çaylarını toparlamaya çalıştım. Sizde boğaz ağrısı tedavisinde mutlaka bu şifalı bitkileri kullanarak bitkisel çözümler bulabilirsiniz.

Adaçayı Yaprağı: 1 yemek kaşığı adaçayı yaprağının üzerinebir bardak kaynar su döküldükten sonra üstü kapalı olarak 10 dakika demlenip süzülür. Günde birkaç kez birer bardak içilir ya da gargara yapılır.

Mirra Tentürü: Gövde ya da kabuktan çizilmek suretiyle veya kendiliğinden çıkan ve havada kuruduktan sonra toplanan sakızlı reçineyle hazırlanan, antiseptik ve iltihap giderici mirra tentüründen bir bardak sıcak suya 10 damla damlatılarak gargara yapılır.

Böğürtlen Yaprağı: 1 tatlı kaşığı böğürtlen yaprağının üzerine bir bardak kaynar su döküldükten sonra, 15 dakika demlenip süzülür. Gün içerisinde birkaç kez gargara yapılır.

Syzygium Kabuğu: 1 tatlı kaşığı kıyılmış Syzygium kabuğu bir bardak soğuk suyla kaynayıncaya kadar ısıtılır. 15 dakika kadar demlenip süzülür. Günde birkaç defa gargara yapılır.

Aynısafa çiçeği: 2 tatlı kaşığı aynısafa çiçeğinin üzerine bir bardak kaynar su dökülür, 10 dakika kadar demlenip süzülür. günde birkaç defa gargara yapılır.

Ebegümeci çiçeği: 1 yemek kaşığı ebegümeci çiçeği 1 bardak soğuk suyla kısa süreli kaynatılır, 10 dakika demlendikten süzülür. Gün içerisinde birkaç defa gargara yapılır.

Ballıbaba çiçeği: 2 tatlı kaşığı kıyılmış ballıbaba çiçeğinin üzerine bir bardak kaynar su dökülür, 10 dakika kadar bekledikten sonra süzülür. Günde birkaç defa gargara yapılır.

Bu yazı boğaz ağrısına iyi gelen ilaç çorba, boğaz ağrısına bitkisel çözüm en etkili çözüm, boğaz ağrısı nasıl tedavi edilir nasıl geçer, boğaz ağrısına ne iyi gelir, boğaz ağrısına iyi gelen şifalı bitkiler yiyecekler bitki çayları nasıl geçer düzelir konusunda yazılmıştır.

Gelen aramalar:

boaz arsna ne iyi gelir, boğaz ağrısına ne iyi gelir, boğaz ağrısına bitkisel çözüm, boğaz ağrısına ne iyi gelir bitkisel, boğaz ağrısı nasıl geçer, boğaz şişmesine bitkisel ne iyi gelir, boğaz ağrısına en etkili bitkisel çözüm, boğaz ağrısına iyi gelen bitkisel çözüm

İlk yorumu siz yapın

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*