Bayanlarda 30lu yaşlardan itibaren boynun orta hattında bazı çizgilenmeler oluşuyor.

Bu sorun sarkma ve gevşeklikle birleşince estetik olmayan bir görüntü ortaya çıkabiliyor. Ama bu sorundan tümüyle kurtulmak mümkün. Boyun estetiğinde uygulanan başlıca üç yöntem var. Bu yöntemleri şöyle sıralayabiliriz:

Boyun Germe: Boyun bölgesindeki fazla yağ alınıyor, fazla deri çıkarılıyor ve sarkmış kas yapısı toparlanıyor. Deri altından germe işlemi yapılarak, bu bölgenin daha gergin görünmesi sağlanıyor. Ama bu işlem ileri yaştaki hastalarda uygulanması gereken bir yöntem.

Yağ Enjeksiyonu: Bu bölgede yan tarafa doğru uzanan çizgilere ince yağ ve kolajen enjeksiyonları yapılabiliyor.

Botoks: Botoks uygulamalarıyla da boyunda oluşan çizgilerin giderilmesi sağlanabiliyor. Ancak bu çeşit botoks ve enjeksiyon uygulamalarını daha genç yaştaki kişilere uygulamak gerekiyor.

Tüm bu işlemlerden sonra hastanın boyun hareketlerini belli bir süre kısıtlıyoruz. Bazılarında ise boyunluk kullanıyoruz. Hastalardan, özellikle de boynu yan tarafa çevirmek gibi boyunda gerginlik yaratan hareketlerden uzak durmalarını istiyoruz.

Yapılacak işleme göre küçük izler olabilir, ancak bunlar rahatsız edici değildir. Boyun germe ve alt yüz germe birlikte yapılıyorsa, kulak arkasından, kulak içinden devam eden bir iz oluşabilir. Bu izin çok önemli bir belirginliği yoktur.

Günümüzde estetik işlemleri artık erkekler de rahatlıkla yaptırıyor, çünkü onlar da daha iyi, daha genç bir görüntüye sahip olmak istiyor. Ancak boyun estetiğine kadınlardan daha çok talep var. Erkekler kadınlara göre daha düşük oranda yüz estetiğine yönelik işlemler yaptırıyor, genellikle burun ve göz kapağı ameliyatlarını tercih ediyorlar.

Bu yazı boyun estetiği nedir, boyun estetiği nasıl yapılır, boyun estetiği yaptıranlar fiyatı ne kadar, boyun estetiği videosu ameliyatı izle konusunda yazılmıştır.

Gelen aramalar:

botoks boyuna yapılırmı, boyuna botox yapılırmı, boyun botoks nasıl yapılır, boyuna botox, w-shap boyun estetik nedir, yazın boyna ne takılır