Ciltte görülen tüm diğer kırışıklar gibi, boyun kırışıklıkları da cildin zamanla esnekliğini kaybetmesinden ve cilt hücrelerinin eskiden olduğu gibi hızlı yenilememesinden dolayı oluşur.

Hiç şüphesiz cildin yaşlanması ile tüm vücutta olduğu gibi boyun kırışıklıklarının doğru orantıda çoğalması gayet normaldir. Fakat sağlıklı cilt için bitkisel çözümler ve doğal bakımlar ile boyun kırışıklıklarını yok edebilirsiniz.

Öncelikle şifalı bitkilerle evde bitkisel maskeler yapabilir, buna ek olarakta düzenli egzersiz ve sağlıklı beslenme ile cildinizi ve boyun bölgenizi koruyabilirsiniz.

Boyun Kırışıklıkları İçin Doğal Maskeler
Muz Maskesi: İyi bir nemlendirici olan ve yapımı çok kolay muz maskesi özellikle kuru ciltlerin nemlendirilmesi için tercih edilebilir. 1 orta boy muzu kaşığın tersiyle iyice ezin 2 çay kaşığı gül suyuyla karıştırın. Karışımı tüm boynunuza sürdükten sonra 30 dakika bekleyin ve soğuk suyla maskeyi temizleyin.

Gliserin ve Bal Maskesi: 1 yemek kaşığı gliserini 1 yemek kaşığı balla karıştırın ve bu karışımla yatmadan önce boynunuza masaj yapın. Sabah uyandığınızda boynunuzu soğuk suyla yıkayın ve havluyla kurulayın. Hem gliserin hem de bal, cildi derinlemesine nemlendirir ve eski kırışıklıkların derinleşmesini, yenilerinin oluşmasını geciktirir.

Boyun Kırışıklıkları İçin Diğer Öneriler
Beslenme: Cilt sağlığını koruyabilmek ve yaşlanmanın cilt üzerindeki etkilerini geciktirebilmek için beslenmenize özen gösterin. İşlenmiş ve hazır gıdalar yerine antioksidan etkisi bulunan ve cildin ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri bol miktarda içeren taze sebze ve meyveler tüketmeye çalışın.

Su: Yeterli miktarda su içmek cildin esnekliğini koruyabilmesi ve yeni cilt hücrelerinin üretilebilmesi için hayati önem taşımaktadır. Bunu sağlamak için günde en az 8 bardak su için. Vücuttaki suyu azaltan kahve ve kafeinli diğer içecekleri azaltın.

Krem Kullanımı: Güneşin zararlı ışınlarının cildi kurutarak kırışıklık oluşumunu hızlandırdığını hepimiz biliyoruz. Yaz, kış yüksek koruma faktörlü bakım kremi kullanmayı ihmal etmeyin. Bulutlu havalarda bile cildin UV ışınlarından etkilenebileceğini unutmadan krem kullanın. Yazın denizden döndükten sonra mutlaka kaliteli bir nemlendirici sürün. Koruyucu ve nemlendirici kremleri sadece yüzünüz de değil boynunuzda da kullanın.

Egzersiz: Düzenli olarak boyun egzersizi yapmak sadece kırışıklıkları geciktirmek için değil boyun sarkmasını önlemek için de oldukça önemli.

BOYUN KIRIŞIKLIKLARI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLA

Bu yazı boyun kırışıklıklarına kırışıklığına egzersiz hangi yağ iyi gelir doğal kesin bitkisel çözüm tedavisi botoks dolgu süt desteği ne iyi gelir maske kadınlar kulübü boyun kırışıklıklarını giderme boyun kırışıklığını önlemek için estetiği tedavisi ameliyatı kaç yaşında başlar yöntemler konusunda yazılmıştır.

Gelen aramalar:

saglikvegebelik com, boyun yaşlanmasını geciktirme, boyun kırışıklığına hangi yağ iyi gelir, dantel havlu 2013, BOYUN KIRIŞIKLIKLARI, boyun yaşlanması nasıl gider, boyun kırışıklığına bitkisel, capak nasıl engellenır, evimi nasil dekore edebilirim, havlu örnekleri 2013