Boyun Tutulmasına Bitkisel Çözüm

Bazı rahatsızlıklar vardır ki hayatı boyunca en az bir kere herkesin başına gelir. İşte bu konumuzda bahsedeceğimiz boyun tutulması da böyle bir durumdur.

Eminim ki aramızda herkes boyun tutulması sorunu yaşamış ve boyunda oluşan ağrıyı hissetmiştir. Biz bu yazıda ilk önce boyun tutulması neden olur, sonrasında boyun tutulması için ne yapılır ve ne iyi gelir, son olarak ise boyun tutulmasının bitkisel tedavisi ve çözüm yolları hakkında bilgi aktaracağız.

Boyun Tutulması Nedir: Farklı nedenlerden dolayı boyun bölgesinde bulunan kasların aşırı derecede yıpranması ya da zorlanması sonucunda ortaya çıkan ve boyun hareketlerini kısıtlayan duruma boyun tutulması denir. www.saglikvegebelik.com

Boyun Tutulması Neden Olur: En büyük sebebi yanlış uyku pozisyonunda uyumak ya da uyku sırasında alçak veya yüksek yastık kullanmaktır. Klima önünde fazla durma, boyun bölgesini cereyanda bırakmak, ısınma hareketleri yapmadan boyun egzersizleri yapmak, omuzlarda yük taşımak ve bilgisayar karşısında fazlaca vakit geçirmek boyun tutulmasına sebep olur.

Boyun Tutulması Nasıl Geçer: Boyun bölgesini bir havlu veya sıcak bez yardımıyla sıcak tutmak. Hafif şekilde boyun egzersizleri yapmak ya da masaj yaptırmak. Boyunluk kullanmak veya kas gevşetici kremler kullanmak boyun tutulmasına iyi gelir.

Boyun Tutulmasına Bitkisel Çözüm: Sanırım şu ana kadar boyun tutulmasının sebepleri ve tedavi yollarını öğrendik. Şimdi ise alternatif tıbba başvurmak istiyorum. Boyun tutulmasına ne iyi gelir doğal yollarla tedavi nasıl uygulanır bunu öğrenelim.

– 1 adet büyük boy kuru soğanı soyun ve  ince ince kıyın. Üzerine bir avuç kekik ve bir avuç siyah kuru üzüm katarak iyice ezin. Karıştırdığınız ezilmiş kürü temiz bir tülbentin içine koyarak boynunuza sarın bir gece bu şekilde uyuyun. Sabah kalktığınızda boyun tutulmasının geçtiğini göreceksiniz.

– Yarım kilo çilek iyice ezilir ve temiz bir tülbente koyularak boyuna sarılır. 6 saat beklettikten sonra sargı açılır ve ılık su ile boyun bölgesi temizlenir.

– 4 bardak kadar suya 2 çorba kaşığı doğranmış taze kekik, 1 çorba kaşığı kadar kuşdili otu kıyılarak konur. Hazırlanan karışım kaynatılır ve soğumasının ardından tülbente konularak boyuna çevresine sarılır. Bir gece bu şekilde uyunur.

Bu yazı boyun tutulmasına ilaç, boyun tutulmasına ne yapılmalı, boyun tutulmasına bitkisel çözüm, boyun tutulması için bitkisel tedavi, boyun tutulması nasıl geçer ne iyi gelir iyi gelen bitkiler iyi gelen bitkisel yağlar boyunluk bitki çayları masaj egzersizler hareketler, boyun tutulması nasıl düzelir önlenir giderilir  konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

boyun tutulması nasıl geçer, boyun tutulmasına bitkisel çözüm, omuz tutulması nasıl geçer, boyun ve omuz tutulması nasıl geçer, boyun ve omuz tutulması, omuz tutulması, omuz tutulması nasıl geçer tedavisi, boyun tutulmasına çözüm

2 Comments on Boyun Tutulmasına Bitkisel Çözüm

  1. boyun tutulmasının nedenleri konusu hakkında yazdığınız bu güzel yazıyı okudum. boyun tutulması için önerilen en güzel bitkisel çözüm ve bu rahatsızlığa iyi gelecek şifalı bitkileri sayenizde öğrendim. konunun nedenlerini sebeplerini bitkisel tedavisini konuya ne iyi gelir nasıl geçer gibi soruların cevaplarını öğrendiğim için teşekkür ederim.

  2. benimde boynum sürekli olarak tutuluyor. özelikle bilgisayar başında çalışan arkadaşların boyun tutulmasına kesin çözüm bulması için şifalı bitkileri ve bitkisel tedavi yöntemlerini kullanarak boyun tutulması ve bu tutulmaların getirdiği ağrılardan kurtulacağından eminim

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.