Burun Akıntısı Nedenleri ve Tedavisi

Genellikle üst solunum yolu hastalıkları sonucu burun mukozasının akması durumuna burun akıntısı denir.

Burun akıntısının Nedenleri arasında ilk sıraları nezle, saman nezlesi, sinüzit, müzmin nezle ve alerjik burun iltihabı alır. Ayrıca, burna herhangi birşey kaçması, acılı ve sıcak yiyecekler de burun akıntısına neden olabilir. Kızamık başlangıcındada görülür.

Özellikle yetişkinlerde görülen tek taraflı ve değişik kıvamlarda, renksiz, sarı-yeşil ya da kanla karışık Burun Akıntısı sinüzit ihtimalini düşündürmelidir. Çocuklar daha kolay enfeksiyon kapabildikleri için Çocuklarda Burun Akıntısı daha sık görülmektedir.

Burun Akıntısı Tedavisi için öncelikle akıntıya sebep olan durumun iyileştirilmesi amaçlanır. Sebep ortadan kalkınca akıntı da kesilecektir.

Bu yazı saglikvegebelik.com tarafından burun akıntısı nedenleri, burun akıntısı nasıl geçer, burun akıntısı nasıl durur, burun akıntısının sebepleri, burun akıntısının nedenleri, burun akıntısı için ilaç, burun akıntısı için bitkisel çözüm, burun akıntısı için ne yapılmalı konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

burun akıntısı nasıl durdurulur, burun akıntısı nasıl durur, burun akıntısı için ne yapılmalı, burun akıntısı nasıl geçer ahmet maranki, burun akması nasıl durdurulur, yeşil burun akıntısı nasıl geçer, burun akıntısı tedavisi, burun akıntısını durdurmak için şifalı bitkiler, burun akintisini onlemek icin ne yapilmali, burun akıntısının sebepleri nelerdir

3 Comments on Burun Akıntısı Nedenleri ve Tedavisi

  1. burun akıntısı hastalığı konusundaki yazınız oldukça başarılı. siteniz sayesinde burun akıntısı hastalığının sebeplerini nedenlerini belirtilerini tedavisini öğrendiğim gibi bu hastalık nedir nasıl bulaşır hangi bölüm bakar bulaşıcımıdır nasıl geçer ne iyi gelir gibi birçok soruya sayenizde cevap bulabildim.

  2. burnum akıyor sürekli. burun akıntısını durdurmak için mentollü bitkiler nelerdir nasıl durur burun akıntısı

  3. burun bu akar ya o kadar sorun etmeyin burun aksa suç akmasa suç aksın nolacak mendil denen şey var burun akıntısından korkmayın bu kadar

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.