Burun kanamasının farklı nedenleri ve sebepleri vardır. Daha önce sitemizde burun kanaması konusunu işlemiştik. Fakat burun kanaması durumlarında uygulanacak bitkisel tedavi yöntemleri ve çözümlerinin eksik olduğunu fark edince hemen bu yazıyı yazmaya karar verdim. Burun kanaması sorunu ile karşılaşanlar bu bitkisel çözümlerle burun kanamasını durdurabilirler.

– Kantaron çiçeği kaynar su içerisine atılarak bir müddet dinlendirilir. Daha sonra süzülerek suyu soğutulduktan sonra saat başı 3 4 damla olmak üzere buruna damlatılırsa burun kanaması tedavi edilebilir.

– Haşhaş tohumu iyice ezilerek elde edilen posaya soğan suyu ve zambak yağı ilave edilerek krem kıvamına gelinceye kadar iyice karıştırılır, hazırlanan bu karışım buruna sürülerek burun kanaması tedavisi yapılabilir.

– Çoban çantası yaprakları kaynar su içerisine atılarak 10 dakika kadar bekletilir. Daha sonra süzülerek elde edilen sıvı saat başı buruna 3 5 damla damlatılarak burun kanaması dindirilebilir.

– Salkım söğüt yaprakları su içerisine atılarak 1 saat kadar haşlanır. Daha sonra süzülerek elde edilen sıvı soğutulduktan sonra saat başı 3 4 damla olmak üzere buruna damlatılarak burun kanaması tedavisi uygulanabilir.

Bu yazı burun kanamasına ilaç, burun kanamasına hangi doktor bakar neler iyi gelir, burun kanamasına bitkisel çözüm ne yapılır, burun kanamasına ne iyi gelir ne yapmalı nasıl geçer durur tedavi edilir önlenir konusunda yazılmıştır.