Özellikle yaz aylarında burunda kuruma sorunu yaşıyorsanız bu yazı tam size göre.

Aslına bakarsanız burun kuruluğunun iki tür sebebi vardır. Birincisi genelde sıcak yaz aylarında görülen ve vücudun susuz kalmasından dolayı, burun içinin nemini kaybetmesi ve kuruması, diğer sebep ise burun içerisinde ya da farklı rahatsızlıklardan dolayı ortaya çıkan enfeksiyon ve iltihaptır.

Size önerim eğer ikinci sebepten dolayı burun kuruması ve kuruluğu yaşıyorsanız doktorunuzun tavsiye edeceği antibiyotikleri kullanarak sorunu kökten çözmeniz. Eğer tamamen ilk sebeple alakalı burun kuruluğu probleminiz var ise o zaman sizler için faydalı olacak doğal çözüm yollarımız mevcut.

Burun Kuruluğuna Bitkisel Çözüm: Biz burun kuruluğu için sizlere susam yağı kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Burun kuruluğunun yarattığı kaşıntı ve ağrıyı hafifletmek için susam yağı gayet iyi sonuçlar verir. Susam yağı acı ve tahrişi hafifletirken burun kanallarının rahatlamasına yardımcı olur. Susam yağını bir kulak çöpü yardımı ile burun deliğinin içine sürün. Nefes alıp verdikçe oluşan rahatlamayı hissedeceksiniz.

Burun Kuruluğuna Ne iyi Gelir: Burun kuruluğu nasıl geçer veya önlenir sorusuna cevap arayan arkadaşlar bu önerilerimizi dikkate alsınlar bence.

– Özellikle yaz aylarında yeteri kadar sıvı tüketin.

– Bulunduğunuz ortamın nemli olmasına dikkat edin.

– Klimayı çok çalıştırmayın ya da nemli soğutucuları tercih edin.

– Yağlı kremler veya nefes açıcıları kattığınız sıcak suyun buharını burnunuza çekin.

– Kış aylarında odanızı havalandırın ki kaloriferin kuru etkisinden kurtulun.

– Doktorunuzun tavsiye edeceği burun nemlendirici veya nefes açıcı spreyleri özenle kullanın.

– Gün içerisinde kuruluk hissettiğinizde burnunuza su çekerek sirkülasyon yaratın.

BURUN KURULUĞU HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

burun-kuruluguna-ne-iyi-gelir

Bu yazı burun kuruluğuna ne iyi gelir bitkisel çözümler çare ilaç krem ne yapılmalı badem yağı jel sprey ilaç merhem nedir burun kuruluğuna iyi gelen yağlar nasıl geçer nasıl olur önlenir geçer giderilir tedavi edilir sebepleri belirtileri nedenleri tedavisi nasıldır hangi bölüm doktor bakar ibrahim saraçoğlu burun içi kuruluğu hakkında bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

burun kuruluğuna ne iyi gelir, bebek lerde burun kurumasi icin ne yapilmali, burun kuruluğu nasıl geçer, burun kuruluğuna bitkisel çözüm, burun içi kuruluğu, burun içi kuruması bitkisel çözüm, burun içi kuruluğuna ne iyi gelir, burun kuruluğu, burun kuruluğu için şifali bitkiler, burun kuruluğu için ilaç