Bugünlerde sitemizin içeriğini geliştirmek için farklı sektörler üzerine yoğunlaşmaya başlamayı düşünmekteyim. Bu çalışmanın ilk kategorileride yemek tarifleri bölümü ve yeni açtığım ne nasıl kategorisi olacak.

Ne nasıl kategorisinde merak edilenlerin nasıl yapıldığını öğrenceksiniz. Bu yazılarımızdan biriside kahvaltı sofralarının kırmızı prensesi çilek reçelinin nasıl yapıldığı konusunda.

Çilek çok kuvvetli bir antioksidandır. Vücutta bağışıklık sistemini onarmadan cilt güzelliğimize kadar çok etkileri vardır. Çilek ayrıca tadı ile çok sevilen bir meyvedir. Çilek mevsiminin başladığı şu günlerde çilek reçeli yapmanın tam zamanı. İşte, nefis bir çilek reçeli tarifi;

Malzemeler
1kg reçellik çilek
1 kg toz şeker

Hazırlanışı
Çilekleri bol suda ezmeden yıkayıp suyunu süzün ve derin bir kaba alın üzerini bürüyecek şekilde toz şekeri dökün ve 1 gece serin bir yerde bekletin.

Çilekler kendi suyunu salmış olacaktır, çilekleri süzün ve suyunu bir tencereye alıp kaynatın kıvamını arzuya göre ayarlayın (şerbetinin koyuluğunu) ineceğine 3-4 dk kala süzmüş olduğunuz çilekleri atıp 2-3 taşım daha kaynatıp ateşten alın ve soğumaya bırakın ılıdıktan sonra saklayacağınız herhangi bir kavanoza alın. Çilek reçelini karanlık ve normal sıcaklıktaki bir yerde saklayın.

Bu yazı çilek reçeli yapımı, çilek reçeli nasıl yapılır, çilek reçeli ne kadar kaynatılır, çilek reçeli ne zaman yapılır, çilek reçeli nasıl yapılır oktay usta, çilek reçelinin yapılışı, çilek reçelinin faydaları, çilek reçelinin tarifi konusunda yazılmıştır.

Gelen aramalar:

çilek reçeli yapımı oktay usta, cilek receli ne kadar kaynatiliyor, cilek leceri, çilek leçeri nasilyapılir, lecer nasil yapilir, çilek reçeli tarifi video, ÇİLEK REÇELİ NE KADAR KAYNATILMALIDIR, oktay usta kışa cilek leceri yapılışı, cilek receli ne kadar kaynatilir, çilek reçeli nasıl yapılıyor