Cilt güzelliği için eşsiz bir bitkisel tedavi yöntemi olan kil maskesi ile bakım nasıl yapılır öğrenmek ister misiniz? Ayrıca kil maskesinin nasıl yapıldığını, kil maskesinin çeşitlerini ve kil maskesi neye iyi gelir haydi hep beraber okuyalım.

Kil Maskesi Tarifi: Kil maskesinin yapılışını anlatan Ahmet Maranki, güzel ve sağlıklı bir cilde sahip olmak için kil maskesini öneriyor.

Malzemeler: Eşit miktarlarda Gülsuyu ve Kil.

Hazırlanışı: Yeterli miktarda kilin içerisine macun kıvamına gelinceye kadar gül suyu ilave edin. Cildinize maske olarak sürerek bir saat bekleyin. Bir saat sonra cildinizden ovalayarak çıkarın. Cildinizi gül suyu ile temizleyin.

Beyaz Kil: En etkili kil çeşitlerinden biri olan bentonit kili sivilcelere karşı etkilidir ve sivilceler nedeniyle tahriş olan cildi yatıştırır. Egzama, sedef nedeniyle tahriş olan cildi sakinleştirmek için de kullanılan bentonit cilde faydalı mineraller bakımından zengindir.
Yeşil Kil: Aşırı yağlı ciltler için önerilen yeşil kil magnezyum, kalsiyum, potasyum, fosfor ve silika gibi cilt için önemli mineraller içerir. İyileştirici etkisi vardır ve sivilcelerin normalden daha kısa sürede geçmesine yardımcı olur.

Uyarı: Yağlı bir cildiniz varsa kil maskesini haftada 1 en fazla 2 kez kullanabilirsiniz. Kuru, az yağlı ve hassas cildi olanlar ayda 2-3 kez kullanabilir. Kil maskesini yüzünüze sürdüğünüzde çok kurutmaması ve cildinizi tahriş etmemesi için 10 dakikadan fazla bekletmeyin.

Kil Maskesinin Faydaları Nelerdir? Cilt yüzeyindeki fazla yağı alan kilin en önemli faydası aşırı yağlı ciltlerde yağ üretimini dengelemesi. Düzenli olarak kullandığınızda cildinizin daha az yağlandığını göreceksiniz.

Tabii yağın fazlası gidince cilt gözenekleri de daha az tıkanıyor. Ayrıca yağ, kir nedeniyle tıkanan gözenekleri açmak için de kil maskesi kullanabilirsiniz.

Gözeneklerin tıkanması demek daha sık sivilce ve siyah nokta oluşumu demek olduğu için kil maskesiyle bu sorunları önleyebilirsiniz.

Kil maskesinin bir diğer faydası barındırdığı minerallerle cildi beslemesi ve doğal bir parlaklık vermesi.

Kil Neye iyi Gelir? Kil maskesi yapımında kullanılan kil, sadece maske olarak veya güzellik için kullanılmaz. Kilin fayda sağladığı şeyleri şu şekilde sıralayabiliriz;

Sinek Sokması: Sinek sokmasından sonra yaşanan kaşıntıyı, kabarıklığı ve kızarıklığı azaltmak için 1 çay kaşığı kili 1 çay kaşığı suyla karıştırıp ısırığın olduğu bölgeye sürün ve 15 dakika bekletin.

Bebek Pudrası: Bebeğinizin bezden çok tahriş oluyorsa ve pudra yetersiz kalıyorsa bir süre beyaz kil kullanabilirsiniz.

Diş Bakımı: Bu madde ciltle ilgili değil ama yazmadan geçmek istemedim. Ağız içinde bakteri birikimi sorunu yaşıyorsanız ve bu durum diş eti çekilmesine neden oluyorsa kendinize beyaz kille ağız gargarası hazırlayabilirsiniz. 250 miligram su için 1-2 çay kaşığı kil yeterli olacaktır.

Kuru Şampuan: Saçlarınız çok çabuk yıpranıyor ise ve her gün yıkanmak, şampuan kullanmak istemiyorsanız fazla yağı kille alabilirsiniz. Saç diplerine bir miktar beyaz kil serpiştirip bir süre ovalayarak saçınızı tarayın. Yağın gittiğini göreceksiniz.

KİL MASKESİ KONUSUNDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

Bu yazı kil maskesinin fiyatı kıvamı içindekiler yan etkileri saça faydaları hazırlanışı yapımı tarihi geçer mi zararları nedir ne kadar nerede bulunur neden yakar nereden alınır alabilirim ne işe yarar neye iyi gelir ne kadar sürede etkisini gösterir ne için kullanılır ne zaman yapılmalı evde nasıl yapılır kullanılır uygulanır temizlenir çıkarılır sivilce için uygulanmalı ile siyah nokta uyumak peeling ve limon sonrası zeytinyağı maden suyu gül suyu maskesi loreal ekşi satın al gratis al garnier watsons konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

kil maskesi nasıl yapılır, kil maskesi nasıl hazırlanır, kil maskesi tarifi, kil maskesi ne işe yarar, kil maskesi tarifleri, ahmet maranki kil maskesi tarifi, kil maskesi nasıl yapılır video, kilin faydaları ahmet maranki, kil nedir ne işe yarar, ahmet maranki kil maskesi