Cilt Kuruluğuna Bitkisel Çözüm

Cilt kuruluğu özellikle soğuk kış aylarında bizleri oldukça zorlayan ve rahatsız eden bir durum. Bu yazımızda cilt kuruluğundan korunmak için tavsiyeleri ve bitkisel doğal yöntemlerle cilt kuruluğuna çözüm bulan kür tarifini bulacaksınız.

Cilt kuruluğunu önlemek için neler yapmalı?
Soğukta eldiven takın: Özellikle sonbahar ve kış aylarında, düşük nem oranına bağlı olarak deri kuruluğu daha sık görülür.

Kısa duş alın: Banyo ve duş süresi kısa tutulmalı ve duştan çıktıktan sonra cilt tipine uygun nemlendiriciler kullanılmalıdır.

Yağlı sabun kullanın: Sabunlar deriyi kuruttuğundan, pH’ı 5.5 olan sabunsuz temizleyiciler veya yağ ve gliserin oranı yüksek sabunlar kullanılmalıdır.

– Kimyasallardan korunun: Deterjan, aseton ve kimyasallarla sık temastan kaçının.

Çok dar giyinmeyin: Çok dar giysiler, sürtünmeye bağlı olarak deride kuruluk ve hassasiyete neden olabileceğinden, kıyafet seçimine dikkat edilmelidir.

Ofisi nemlendirin: Özellikle ofis ortamında çalışanlar, klimanın neden olduğu düşük neme bağlı cilt kuruluğundan şikayet edebilirler. Odanın nem oranının düşük olmamasına dikkat edilmelidir.

Cildin kurumaması için nasıl beslenmeli?
Cilt kuruluğunu engellemek için dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, bol su tüketimidir. Sadece suyla değil, bitki çayları ya da meyve sularıyla da gerekli sıvı ihtiyacı karşılanabilir. Özellikle bol meyve ve sebze tüketimi, cilt sağlığı için gereklidir.

Ayrıca dilerseniz cilt kuruluğunuzun geçmesi için doğal kür uygulayabilirsiniz.

Malzemeler: 8 damla elma sirkesi ve yarım çay bardağı saf zeytin yağı (Badem yağı da kullanılabilir.)

Hazırlanışı ve uygulanışı: Hazırlanışı ve uygulanışı oldukça kolay olan cilt kurumasına bitkisel kür şöyle yapılmaktadır. Sirke ve zeytin yağı iyice karıştırılır ve haftada 4-5 kez geceleri yatmadan önce cilde sürülür. Bir ay boyunca uygulayacağınız bu kür cildinizin ihtiyacı olan nemi kazanmasını sağlayacaktır. Bir ay sonra cildinizdeki değişime inanın çok şaşıracaksınız.

Bu yazı cilt kuruluğu tedavisi, cilt kuruluğu için krem evde doğal kesin çözüm, cilt kuruluğuna maske ne iyi gelir, cilt kuruluğu nasıl geçer nasıl giderilir iyi gelen bitkiler, cilt kuruluğu için şifalı bitkiler konusunda yazılmıştır.

Gelen aramalar:

cilt kuruluğuna ne iyi gelir, cilt kuruluğuna evde çözüm, cilt kuruluğuna bitkisel çözüm, ayak kuruluguna ne iyi gelir, cilt kuruluğuna iyi gelen yağlar, cilt kuruluğuna iyi gelen kremler, cilt kuruluğuna iyi gelen bitkiler, dudak kuruluğuna ne iyi gelir, cild kuruluğuna ne iyi gelir, el kuruluguna ne iyi gelir

İlk yorumu siz yapın

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.