Çocuklarda Kulak Hastalıkları

Çocuklarda genellikle iki tür sorun görülür. Bebeklik döneminden ergenlik dönemine kadar bu iki sorunu yaşamayan çocuk neredeyse yok denecek kadar azdır.

DIŞ KULAK İLTİHABI
Dış kulak yolunu döşeyen deride ortaya çıkar. Çocuğunuz klorlanmış suda çok yüzerse , kulağına yabancı bir cisim sokarsa iltihab olabilir. Kulaktan akıntı gelebilir. kaşıntı olabilir. Banyo sırasında kulağına su kaçmamasına özen gösterin. Doktorunuz iltihabı geçirmek için antibiyotik ya da iltihab önleyici kulak damlası verebilir.

ORTA KULAK İLTİHABI
Kulak zarının arkasındaki kulak boşluğunun iltihab kapmasıdır. Kulakta çocuğun uyumasını bile engelleyen aşırı ağrı, kulağını ovup ağlaması , ateş yükselmesi, işitme güçlüğü gibi belirtileri vardır. Kulağına termoforu ılık suyla doldurarak dayayın ve ye ılık bir havlu kullanın. Akıntı gelirse , akıntılı kulağın üzerine yatırınki akıntı kolay boşalsın. Soğuk havalarda çocuğunuzun kulaklarını sıcak tutarsanız,mentollü damla ya da pomatlar kullanırsanız burun tıkanıklığı giderilir ve kulağa geçmez.

Gelen aramalar:

cocuklarda kulak hastaliklari, çocuklarda kulak rahatsızlığı, cocuklarda kulak rahatsizliklari, bebek kulağını tutarsa, çocuklar kulağını neden tutar, kulak hastalıkları, çocuklarda gecikilmiş kulak sorunları, cocuklarda kulak kokmasinin sebebi

İlk yorumu siz yapın

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*