Damar Tıkanıklığına Bitkisel Çözüm

Damar tıkanıklığının nedenleri arasında beslenme, sigara ve alkol kullanımı ve elbette hareketsiz yaşam tarzı önemli faktörler olarak öne çıkıyor.

Şimdi sizlere damar açıcı bitkiler, meyveler ve sebzeler arayanlar için damar tıkanıklığını gideren yiyecekler hakkında önemli ipuçları vereceğiz.

1. Sarımsak: Kalp hastalıkları ve hipertansiyon tedavisinde kullanılır. Koroner arterlerde kalsiyum ve plak birikmesiyle oluşan tıkanıklığa iyi gelir, engeller. Plakların boyutunu azaltır.

2. Üzüm: Üzüm suyu ve şarapta da aynı etki verilir. Flavonoidler, quercitin ve resveratol çekirdek ve sulu kısımlarından ziyade deri kısmındadır. LDL yani kötü kolesterolü düşürür. Arter duvarlarında plak oluşumunu engeller. Oksidasyonu önler. Kan pıhtısını azaltır ve kalp krizini önler.

3. Çilek: Ahududu, yaban mersini ve böğürtlen gibi meyveler, arter sertleşmesini önler. Damar duvarlarında plakları azaltır, antioksidan bakımından zengindir.

4. Elma: kolesterolü önler, karaciğerde safra taşlarını yapan safra asitlerinin intestinal emilimine müdahale eder. Kan basıncını düzenler. Lif, potasyum, magnezyum içerir. Armut da faydalıdır.

5. Ispanak: Lutein içerir. yaşa bağlı makula dejenerasyonu karşı arter duvarlarını korur, kalp kirizini önler, kolesterola iyi gelir. Potasyum ve folik asit içerir.

6. Balık: Somon ve ton balığı omega 3 içerir. Kolesterol, kan pıhtılaşması, arterlere iyi gelir.

7. Zeytinyağı: Kötü kolesterolü düşürür. Arter duvarlarında plak birikimini engeller, tekli doymamış yağları ile oksidasyonu önler.

8. Domates: Karotenoid likopen bakımından zengindir. yüzde 50 oranında ateroskleroz riskini azaltabilir bir antioksidana sahiptir. Arter sertleşmesini engeller.

9. Yeşil çay: antioksidan ve flavanoid içerir, hassas hücrelerin sağlığına iyi gelir, kalp hastalıklarını azaltır, tıkalı damarları açar, arterleri genişletir, kan damarlarının işlevini artırır.

10. Nar: Damar sertleşmesini önler. Nitrik oksit üretimini uyararak kan damarı hücrelerinde stresin etkilerini azaltır.

Bu yazı damar tıkanıklığına iyi gelen bitkiler bitki çayları, damar tıkanıklığına iyi gelen meyveler, damar tıkanıklığına hangi bölüm bakar doğal kesin çözüm, damar tıkanıklığına bitkisel çözümler, damar tıkanıklığına şifalı bitkiler, damar tıkanıklığına ne iyi gelir nasıl tedavi edilir nasıl geçer  konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

nitrik oksit zararları, kan pihtilasmasina ne iyi gelir, kan pıhtılaşmasına hangi bitki iyi gelir, kanın pıhtılaşması nasıl engellenir, kalpteki plağa ne iyi gelir, Burun tıkanıklığını kesin gideren bitkiler, yeşil çay kan pıhtılaşmasına iyi gelir, hangi bitkiler Nitrik oksit içerir

2 Comments on Damar Tıkanıklığına Bitkisel Çözüm

  1. damar tıkanıklığı konusu hakkında yazdığınız bu güzel yazıyı okudum. damar tıkanıklığına bitkisel çözüm için önerilen en güzel bitkisel çözüm ve bu rahatsızlığa iyi gelecek şifalı bitkileri sayenizde öğrendim. konunun nedenlerini sebeplerini bitkisel tedavisini konuya ne iyi gelir nasıl geçer gibi soruların cevaplarını öğrendiğim için teşekkür ederim.

  2. damar tıkanıklığının sebeplerini ve belirtilerini nedenlerini biliyorum ama bir türlü beslenme şeklime dikkat edemediğim için damar tıkanıklığı sorunu yaşıyorum. ilaç tedavisi pek işe yaramıyor. şifalı bitkileri ve bitkisel yöntemleri kullanarak damar tıkanıklığına kesin çözüm arayanlardanım. yazı için cok tesekkur ederım

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.