Defne Yaprağı Yağının Faydaları ve Kullanımı

Defne yağı defne ağacı tohumlarından sıkma yöntemi ile elde edilen bir yağdır. Ege ve Akdeniz bölgesinde sabun hammaddesi olarak kullanılmaktadır.

Özellikle zayıflama çaylarında kullanılan defne yaprağı, yağ olarak kullanıldığında da içeriği sayesinde çok faydalı sonuçlar vermektedir. Fiyatı ve faydaları sayesinde sizde kullanmaktan zevk alacaksınız.

İÇİNDEKİLER: Cinaol, eugenol, graniol ve pinenler.

KULLANIMI: 2 damla Defne Yaprağı Yağı; bir çay bardağı dşnlendirilmiş su içine damlatılır günde 2-3 kez kullanılır.Haricen;sa. Bakımında friksiyon yapılarak, cilde masaj yapılarak da romatizmaları giderir, vücut parazitlerini öldürücü olarak kullanılır.

UYARI: Aşırı doz düşüğe sebep olabilir bunun için hamileler defne yaprağı yağı kullanılmamalıdır.

FAYDALARI
Baş ağrısı, nefes darlığı ve öksürük için kullanılır. Gargara şeklinde uygulandığında bademcik iltihabı ve gribal enfeksiyonları iyileştirir. Soğuk algınlığında etkilidir. Gaz giderici, mikrop öldürücü ve terleticidir. Kan şekerini dengeler. Mantarda ve adale ağrılarında faydalıdır. Kas gevşeticidir. Saçın uzamasına yardımcı olur. Romatizmal ağrıları dindiricidir. Vücut parazitlerini öldürür. Göğüs yumuşatıcıdır.

Bu yazı defne yaprağı yağının saça faydaları, defne yaprağı yağının cilde faydaları nelerdir, defne yaprağı yağı ne işe yarar, defne yaprağı yağı nerelerde kullanılır, defne yaprağı yağı nasıl kullanılır, defne yaprağı yağı nasıl yapılır fiyatı kullananlar kullanıcı yorumları konusunda yazılmıştır.

Gelen aramalar:

defne yaprağı yağı ne işe yarar, defne yağı nerelerde kullanılır, defne yağının kullanıcı yorumları, defne yağının saça faydaları, defne yaprağı ne işe yarar, defne yaprağı ne işe yarıyor, defne yaprağı nerelerde kullanılır, defne yaprağı saça faydaları kulanışı

İlk yorumu siz yapın

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.