Dil İltihabı Nedenleri ve Tedavisi

bademcik-iltihabina-ne-iyi-gelir

Dil İltihabı dil üzerinde görülen ve çeşitli sebeplerle ortaya çıkan iltihaplanmadır. Dil İltihabına Tıp dilinde Glossit adı verilir.

Dil İltihabının Nedenleri: Diş eti iltihabı, çürük dişler, sürekli aşırı sıcak ya da soğuk yemek, sigara vb. olabileceği gibi dil kanseri veya dil ülseri de olabilir. Bu nedenle ihmal etmeden doktora başvurmak gerekir.

Yapılacak ilk iş, sigarayı bırakmak, çürük dişleri tedavi ettirmek ve beslenmeyle ilgili kötü alışkanlıkları terk etmek, ağız ve diş temizliğine dikkat etmektir.

Bitkisel Dil İltihabı Tedavisi: Ada çayı, Meyan kökü ve Ahududu çayları içilebilir. Bu çaylarla gargara yapmak da faydalıdır.

Bu yazı dil iltihabı tedavisi, dil iltihabı belirtileri, dil iltihabına ne iyi gelir, dil iltihabı nedir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

dil iltihabı tedavisi, dil iltihabına ne iyi gelir, dil iltihabı nasıl geçer, dil iltihabi, dil iltihabı belirtileri, küçük dil iltihabı tedavisi, dil iltihaplanması, dilde iltihaplanma, küçük dil iltihabı, dil iltihaplanması belirtileri

3 Comments on Dil İltihabı Nedenleri ve Tedavisi

  1. dil iltihabı hastalığı konusundaki yazınız oldukça başarılı. siteniz sayesinde dil iltihabı hastalığının sebeplerini nedenlerini belirtilerini tedavisini öğrendiğim gibi bu hastalık nedir nasıl bulaşır hangi bölüm bakar bulaşıcımıdır nasıl geçer ne iyi gelir gibi birçok soruya sayenizde cevap bulabildim.

  2. dil iltihabı sanırım dilde oluşabilicek en gıcık hastalıklardan birisi. ağız bakımı bence daha çok zaman ayırılarak insanların temiz olması sağlanmalı. böylece dil ülseri tedavi edilmiş olur

  3. dil iltihabı şifalı bitkiler ile tedavi edilebilirmi acaba bu konuda bitkisel tavsiye yokmu dil iltihabı için

Leave a Reply

Your email address will not be published.