Dil Tutulması Nedir Nedenleri Tedavisi

Dil tutulması bir hastalık değildir. Dil tutulması insan vücudunun dış etkenlere verdiği bir tepkidir. Aniden gelişen olaylar karşısında bazen dil tutulur ve bu olaya dil tutulması denir.

Korku, heyecan, panik ve benzeri duygular insan dilinin tutulmasına ve konuşma yetisinin anlık olarak kaybedilmesine neden olur. Dil tutulması bir hastalık olmadığı için tam olarak bir tedaviside yoktur. Zaten dil tutulması durumu meydana gelirse bu durumdan korkmanıza da gerek yok çünkü dil tutulmasına neden olan olaya karşı vücut ilk tepkisini verdikten sonra kısa bir zamanda dil tutulması durumu ortadan kalkacaktır.

Dil tutulması problemi bazı insanlarda sadece birkaç saniye sürerken bazı durumlarda birkaç dakika sürebilir. Bazı dil tutulması olaylarında ise problem kalıcı hale neden olabilir ama bundaki en önemli etken vücudun kendini kilitlemesidir. Bu tip durumlarda mutlaka psikolojik destek almak şarttır.

Basit durumlarda ise sakinleşmek ve yatışmak için bitkisel çözümü deneyebilirsiniz. Bazen ise en iyi çözüm okunacak duadır.

Dil tutulması durumunda karabaş otu, kekik, zencefil, çöreotu, havlıcan, birer kaşık alınıp bir demliğe konarak kaynatılır. Elde edilen karışım ile gargara yapılır.

Bu yazı dil tutulması nedir, dil tutulmasının nedenleri, dil tutulması tedavisi, dil tutulması nasıl geçer, dil tutulması neden olur, dil tutulmasının sebepleri, dil tutulmasına okunacak dua, dil tutulması için bitkisel çözüm iyi gelen şifalı bitkiler, dil neden tutulur konusunda yazılmıştır.

Gelen aramalar:

dil tutulması, dil tutulması nasıl geçer, dil tutulması neden olur, korkudan dıl tutulması, dilin tutulmasi, dil tutulması tedavisi, dil tutulması nedenleri, dil tutulmasının nedenleri, dil tutulması için dua, korkudan dili tutulmak

3 Comments on Dil Tutulması Nedir Nedenleri Tedavisi

  1. salam menim yaxinimin dili tutulub yatanda onu yuxuda bogurdular bir defede bele oldu oyananda danisa bilmedi kun erzinde bir kelme deyir bunu tedavusu nedir rica edirem ede bileceyim bir sey varmi?
    deyin

  2. salam sklereoz xesdeliyini nece mualice etmek olar evvel sol qolum sonura saqqolum sonura dilim ve qilcalarim tutuldu indi nefes almaqa da cetinlik cekirem neqeder mualice oldum komek olmadi goranboy rayonu deyirmanlar kendi Veliyev Hafis

  3. qizim ushaq vaxti qorxub dili tutulmushdu, ushaqliqdan mualice eletdirirem yenede normal danisha bilmir, bilmirem ne edim

    Cevap: konu içerisinde ve site içerisinde dil tutulması ile alakalı konular ve tavsıyeler verılmıs. bunları uygulamalısınız

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.