Tamamen şifalı bitkilerle ve kürler ile bu sorununuzun tedavisine kesin çözüm sağlayabilirsiniz. Ayrıca rahatsızlığınıza iyi gelen bitkileri öğrenerek daha sağlıklı bir tedavi yöntemi uygulayabilirsiniz.

Soğan: Bir baş soğan, kabuklarıyla külde pişirilir. Apsenin bulunduğu yere tülbentle sarılır. Yaklaşık 1 gün içinde apse olgunlaşıp, cerahat akar.

İncir: Taze incir ortadan kesilip apsenin üzerine konarak yine bir tülbentle sarılır. Bu da cerahat toplanmasına yardımcı olur. Apseden cerahat çıkmaya başladıktan sonra hafifçe sıkmak suretiyle iltihap akıtılır. Sonra oksijenli su veya tentürdiyot ile yara etrafı temizlenerek gazlı bezle kapatılır.

Sarımsak: Bir diş sarımsağı ikiye bölüp apsenin üzerine koyarsanız, iltihabı kurutmaya yardımcı olur.

Çok güçlü bir antibiyotik olan sarımsak, harici kullanımının yanında dahilen de apse tedavisi için faydalıdır. Bağışıklık sistemini güçlendirici etkileri ile Ekinezya apsenin iyileşmesine yardımcı olabilir. Bunun için hazır Ekinezya ürünleri alınabileceği gibi çayı da yapılabilir.

Bir bitki olmamasına rağmen bitkilerden hazırlanan bir besin olan Bal da ciltteki yara, bere ve apselerin tedavisi için oldukça yaygın olarak kullanılır.

DİŞ APSESİ KONUSUNDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLA

Bu yazı diş apsesine iyi gelen antibiyotikler şeyler meyveler bitki çayları yiyecekler bitkiler ne iyi gelir ne yapılır doğal kesin bitkisel çözüm tedavisi karbonat sarımsak ilaç nasıl iyileşir geçer indirilir patlatılır boşaltılır için ilaç iltihap kurutucu ne yapılır hangi ilaçlar kullanılır ne yapmalıyız flagyl diş apsesini ne geçirir ne indirir kurutmak ne kurutur vücuttaki etkileri kurutan boşaltmak patlatılırsa ne olurkonusunda yazılmıştır.

Gelen aramalar:

diş apsesine ne iyi gelir, apse yapan dişe ne iyi gelir, diş apsesine iyi gelen şifalı bitkiler, apseye ne iyi gelir, apse yapmış dişe ne iyi gelir, diş apsesine ne iyi gelir bitkisel, diş apsesi nasıl akıtılır, diş apsesi nasıl geçer bitkiler, diş apsesine bitkisel çözüm, diş apsesine iyi gelen bitkiler