Diş Eti Çekilmesine Bitkisel Çözüm

Toplumda oldukça yaygın bir ağız içi hastalığı olan diş eti çekilmesi, kanama veya iltihaplanma gibi belirtilerle oldukça sık bir biçimde görülür. Her ne kadar dişeti çekilmesi kısa dönemde belirti vermese de uzun dönemde dişlerin kaybına kadar uzanan değişik sağlık riskleri barındırmaktadır. Bu nedenle, dişeti çekilmelerini erken dönemde önleme ve tedavi maksadıyla bazı doğal ve bitkisel çözüm yollarına başvurmak faydalı olabilmektedir. Dişeti çekilmesinin gerek doğal yollarla gerekse bitkisel çözümlerle tedavisi için kullanılan bitkiler ve bunların faydaları hakkında sizlere kısa bilgiler verelim.

Dişeti kanamalarına iyi gelen bitkilere örnek olarak kankökü otu, papatya, adaçayı, sardunya, ve kekik yaygın olarak kullanılmaktadır. Diğer yandan dulavratotu kökü de dişeti kanamalarını durdurucu etkiye sahiptir. Ayrıca dişeti çekilmesine iyi gelen bitkiler olarak, siyah turp, limon ya da havuç gibi ürünler de kullanabilirsiniz. Tartar oluşumunun önlenmesinde atkuyruğu, huş ağacı yaprakları gibi otlar gargara yapılarak kullanılır.

Bal, dişeti çekilmesini durduran ve diş etlerini besleyen bir başka doğal besindir. Sulandırılmış aloe özü kullanarak ağızda yapılan ılık su ile gargara yöntemi de dişetlerindeki çekilmeleri iyileştirici ve durdurucu etki yapmaktadır Ayrıca, nergis, civanperçemi, solucan otu, okaliptüs, sarı kantaron otu, adaçayı, kekik, karahindiba kökü, vb gibi otlar da gargara yapılmak suretiyle veya infüzyon biçiminde kullanıldıklarında dişeti çekilmeleri için etkili bir doğal tedavi olanağı sunmaktadırlar. Bu şifalı bitkilerin hemen hepsinin dişeti çekilmesini ( periodontal hastalığı) önleyici bir takım doğal antiseptik özellikleri bulunmaktadır.

Son olarak, diş etlerinde ciddi bir çekilme veya sorun görürseniz sadece bitkisel çözümler ile iyileşmesini beklemeden hemen bir diş hekimine görünmenizde fayda vardır. Saydığımız bitkisel çözüm kürleri dişetlerini dinlendirir ve büyük oranda dişeti çekilmelerini durdurur. Ancak bir takım farklı nedenlerden dolayı görülen dişeti çekilmesine etki etmeyebilir. Diğer yandan ağız hijyenine özen göstermek ve diş fırçası ile dişlerinizi düzgün bir biçimde fırçalamanın da tedaviyi destekleyici özelliği vardır. Son olarak her yemekten sonra ağzınızı muhakkak yıkayın ve yemek artıklarını temizleyin.

Bu yazı diş eti çekilmesinin nedenleri, diş eti çekilmesini önlemek için, diş eti çekilmesinin belirtileri, diş eti çekilmesine çözüm, diş eti çekilmesine iyi gelen bitkiler, diş eti çekilmesine bitkisel çözüm, diş eti çekilmesi neden olur, diş eti çekilmesi tedavisi nasıl olur  konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

dis eti cekilmesi neden olur, dis eti cekilmesine ne iyi gelir, diseti cekilmesi, diş eti çekilmesini onlemek, diş etlerine ne iyi gelir, diş eti çekilmesi nasıl geçer, diş eti çekilmesi ne iyi gelir, diş eti çekilmesini önlemek için neler yapılmalı

3 Comments on Diş Eti Çekilmesine Bitkisel Çözüm

  1. diş etinin çekilmesi konusu hakkında yazdığınız bu güzel yazıyı okudum. diş eti çekilmesi için önerilen en güzel bitkisel çözüm ve bu rahatsızlığa iyi gelecek şifalı bitkileri sayenizde öğrendim. konunun nedenlerini sebeplerini bitkisel tedavisini konuya ne iyi gelir nasıl geçer gibi soruların cevaplarını öğrendiğim için teşekkür ederim.

  2. diş eti çekilmesine engel olmak için dişlerimizi hergün düzenli şekilde fırçalayalım yeter

  3. diş eti çekilmesine ne iyi gelir nasıl bir bitkisel tedavi yöntemi uygularım kesin çözüm sağlarmı bu

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*