Doğum Sonrası Rahim Ağrısı

Özellikle bebeği emzirirken oluşan kramp benzeri ağrılar muhtemelen doğumdan sonra rahmin, leğen kemiği bölgesindeki yerine inmesini sağlayan kasılmalardan kaynaklanmaktadır.

Daha önceki doğumlara veya karın duvarının aşırı esnemesine (ikiz bebelerde olduğu gibi ) bağlı olarak rahim kasları gevşemiş olan kadınlarda bu kasılmalar daha yoğun olarak hissedilir.

Doğumdan sonra yaşanan bu ağrılar emzirme sırasında oksitosin hormonu salgılanmasına bağlı olarak daha da belirginleşir.

Hafif ağrıkesiciler kullanılabilir, ancak bu ağrı doğal yoldan 4-7 gün arasında geçecektir. Eğer ağrıkesici ilaç ağrıyı hafifletmiyorsa ya da ağrı bir haftadan uzun sürüyorsa başka bir loğusalık sorunu olasılığına karşı hekiminize danışın.

Gelen aramalar:

doğumdan sonra rahim ağrısı, rahim neden agrır dogumdan sonra, doğum sonrası rahim ağrısı, dogum sonrasi vajina agrisi ne iyi gelir, Dogumdan önceki karın agrısı neye isarettir, dogumdan sonra karin agrisi nedenleri, doğumdan sonra rahim de ağrı ve cekme, doğumdan sonra rahimde ağrı

1 Yorum var Doğum Sonrası Rahim Ağrısı

  1. doğumdan sonra rahimde ağrı olması gayet olası. çünkü rahim gebelik ssırasında çok genişliyor. ve doğumdan sonrada eski halini alması zaman alıyor

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.