Doğumdan Sonra Adet Kanaması

Adetin yeniden başlaması ve düzenli hale gelmesi emzirme süresi ve sıklığına bağlıdır. İlk adet kanaması

ortalama 3. aydan sonra başlar.

Bu dönemde yumurtalarınız da çalışmaya başlar. Yani emzirsenizde hamile kalma olasılığınız var. Bu nedenle hamilelikten korunmak için önlem almanız gerekir. Cinsel ilişkiye doğumdan 40. gün sonra başlayabilirsiniz.

Doğumdan sonraki ilk bir iki ayda kırk sonuda denilen adet kanamasına benzer bir kanama olabilir. Bu kanamanın olması artık adetlerin mutlaka düzene gireceğini göstermez.

Bebek yalnız anne sütü ile besleniyorsa genellikle ilk altı ayda adetlerin başlaması ve düzenli olması beklenmez. Bu durumda telaşlanmamak gerekir, zamanla düzene girecektir. Uzun bir süre, 18 aya kadar adet görülmediği de olabilir. Daha da gecikirse veya anne emzirmediği halde adetleri düzensiz olursa doktora başvurmak doğru olur.

Bu yazı doğumdan sonra adet düzensizliği, doğumdan sonra adet görmemek, doğum sonrası adet olamama, doğum sonrası adet görme, doğumdan sonra ilk adet ne zaman görülür, doğumdan sonra ilk adet görme, doğumdan sonra ilk adet nasıl olur konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

doğumdan sonra adet görme, doğum sonrası adet görme, dogumdan sonra adet görememe, doğum sonrası adet görememe, lohusalıktan sonra adet görme, doğumdan bir ay sonra kana benzer, doğumdan sonra adet düzeni nasıl olur, doğum sonrası adet, doğumdan sonra ilk adet nasıl olur, doğumdan sonra adet

1 Yorum var Doğumdan Sonra Adet Kanaması

  1. Ben dogumdan sonra adet olmuyorum 4 aydıremziryorum neden acaba

    Cevap: doğumdan sonra belirli bir dönem adet olmamanız zaten çok normal. bu 6 aya kadar çıkabilir

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.