Arkadaşlarım arasında tatlıya olan düşkünlüğümü bilmeyen yoktur. Özellikle şekerli ve şerbetli tatlıların damak tadımda ayrı bir yeri var.

İşte nevzine tatlısıda benim için yeri özel olan apayrı lezzetlerden bir tanesi. Sitedeki ilk tatlı tarifimi nevzine tatlısının yapılışını anlatarak vermek istedim.

Malzeme Listesi 
5 Su Bardağı
Un
150 Gram Tereyağı
1 Çay Bardağı Zeytinyağı
1 Paket Kabartma Tozu
3 Çorba Kaşığı Yoğurt
3 Çorba Kaşığı Tahin
1 Su Bardağı Ceviz

Şerbeti İçin: 3 Su Bardağı Su, 3 Su Bardağı Tozşeker, 1 Çay Bardağı Pekmez

Hazırlanışı
150 gram yumuşamış tereyağını karıştırma kabına alın.

Daha sonra üzerine zeytinyağı, yoğurt, toz ceviz, kabartma tozu, yoğurt ve tahin ekleyerek karıştırın. En son unu ekleyerek kısa süre yoğurun. Yağlanmış fırın tepsisine bastırarak yayın. Üzerine çatal ile desen yaptıktan sonra 180 derecede kızarana kadar pişirin.

Diğer tarafta su, şeker ve pekmez ile şerbetini hazırlayın. Pişip ilk sıcaklığı çıkan nevzinenin Üzerine sıcak şerbetini dökerek şerbeti çekince servis yapın.

Bu yazı nevzine tatlısı tarifi, nevzine tatlısı nasıl yapılır, cevizli pekmezli nevzine tatlısının tarifi resimli anlatımlı yapılışı, oktay usta nevzine tatlısı anlatımlı tarifi videolu yapılışı konusunda yazılmıştır.

Gelen aramalar:

nevzine tatlısı, nevzine tatlısı tarifi oktay usta, nevzine tatlisi oktay usta, nevziye tatlısı tarifi, nevziye tatlısı, nevzine tatlısı tarifi pekmezli, oktay usta nevzine tatlısı, şerbetli tatlı tarifleri resimli oktay usta, nevzine yapılışı, pekmezli nevzine tarifi