Elektronik Sigara Faydaları ve Zararları

Sigarayı bırakmak isteyenler için müthiş bir icat: Elektronik sigara. Bu yazımızda elektronik sigara hakkında bilgilere ve yorumlara ulaşabiliceksiniz.

Atomize kartuşlar nikotin içerir. Nikotin, doğal bir alkaloittir ve tütün yaprağında bulunur. İnsanlarda bağımlılık yapan sigaradaki madde nikotindir. Sigaradan alınan her nefes içindeki nikotin miktarı hemen hızla kana karışır ve 7-8 saniye içinde beyine ulaşır.

Henüz nikotinin kansere yol açtığı resmen kanıtlanmamış olsa da “nikotin yerine koyma” yöntemi WHO (Dünya sağlık Örgütü) tarafından sigara kullananlara etkili ve güvenli bir yöntem olarak tavsiye edilir. Konusunda uzman bir çok klinisyen de yöntemin etkinliğini onaylamışlardır.

Ayrıca sigarada nikotinin dışında yüzlerce kanserojen madde ve 4 binden fazla kimyasal bulunmaktadır. Sigara dumanında bulunan ve kansere sebebiyet veren karbon monoksit, polisiklik aromatik hidrokarbonlar ve nitrozamin en az 25 farklı hastalığa sebebiyet verir.

Ürünün kartuşunda, sigara dumanında olan katran, toksitler ve diğer tüm kanserojen maddelerin hiç biri yoktur. Bu gibi zararlı maddeleri içermediği için Elektronik Sigara Ego-T, bu zararlı alışkanlıktan vazgeçmek isteyenler için normal sigaraya göre çok daha az bir olumsuz etki yapar.

Boya sökücü aseton, akü yapımında kullanılan kadmiyum, roket yakıtı metanol, çakmak gazı bütan, temizlik maddesi amonyak, fare zehiri arsenik, öldürücü zehir hidrojen siyanür, naftalin, bu 4000 maddeden sadece birkaç tanesidir. Nikotin ise sigarada bulunan bağımlılıktan sorumlu ana maddedir.

– Elektronik sigaranın Yanma ve tutuşturma özelliği yoktur. Katran, benzen, nitrozamin vb. kanserojen maddeler içermez.
– Elektronik sigaranın Ateşi olmadığı için yangın tehlikesi yoktur.
– Elektronik sigara İnsan vücuduna uygun bir tasarımı ve içimi vardır.
– Elektronik Sigara dumanın taklit eder ve psikolojik olarak sigara hissi verir.
– Elektronik sigara Çevreyle dosttur. Kirliliğe sebep olmaz.
– Elektronik sigara Kokusuzdur dolayısı ile pasif içiciliğe neden olmaz.
– Elektronik sigara WHO tarafından önerilen “NİKOTİN YERİNE KOYMA” tedavisi yolu ile zahmetsiz ve güvenli şekilde sigaranın bırakılmasına yardımcı olur.
– Kullandığınız 1 adet kartuş 20 adetlik normal bir sigara paketinden çok daha az nikotin içerir. Elektronik (elektronik sigara) devre özel tasarımı sayesinde nikotinin belli aralıklarla alınmasını sağladığından kullanan kişi fazla nikotin almamış olur.

Kullanımı: Kartuş kutusunu açarak kartuşları dışarı çıkarınız. Kartuşu E-Sigara tüpünün içine yerleştiriniz. Pili çevirin ve E-Sigara tüpüyle bağlantısını sağlayınız. Elektronik Sigara kullanmak için hazır. Elektronik Sigaradan içinize nefes çektiğinizde elektronik devre otomatik olarak çalışmaya başlar ve buhar oluşur. Şarj cihazı mevcuttur ve 3 ile 4 saat arasında şarj edebilirisiniz.

Bu yazı elektronik sigaranın zararları, elektronik sigaranın faydaları, elektronik sigara fiyatı yararları, elektronik sigara kullananlar nasıl kullanılır kullanıcı yorumları, elektronik sigara nerede satılır kullananların yorumları konusunda yazılmıştır.

Gelen aramalar:

elektronik sigara zararları video, elektronik sigara, sigarayı nasıl bırakabilirim elektronik sigaranın zararları, elektronik sigara nerede satilir, elektronik sigara zararları, elektronik sigara fiyatları, elektronik sigara kullananlar, elektronik sigaranın zararları, elektronik sigaranın faydaları, elektronik sigara fiyat

5 Comments on Elektronik Sigara Faydaları ve Zararları

  1. elektronik sigara kullanımında 9. ayımdayım ve daha hiç sigara içmedim içmekte istemem..Elektronik sigaram elips’ide artık keyfi kullanıyorum yani keyfe gelirsem bir kaç bir şey içeceksem bir kaç nefes alıp bırakma noktasına geldim….Kimse bana sigarayı bıraktırmıyor çok zararlı demesin…

  2. bende yeni ım sağlık için iyi olur en azından içilen normal sigara zararını azaltmada yardımcı olsun yeter.

  3. Tam bir ay oldu.sigara icmedim.tabiki elektronik sigara sayesinde.bugun duydugumagöre normal sigara satislarinda ciddi bir dusus varmis.tekel bayisi bir arkadas anlatti.hatta bu kadaryillik tekel bayisiyim pesin para vermeden bir paket sigara bile alabilmis degilim,bu gun sigara firmasi bir koli sigara birakti gitti.para bile almadi,soruncada bir ara ugrarim hallederiz dedi, sasirdim hatta şoktayim hesap edin sigara firmalarinin panigini, Gerisi size kalmis.Likit seciminde duyarli olun, kullanirken de abartmayın yeter.Likitlerin hologramlı üretim ve tüketim tarihli oluşuna ve tamamenbitkisel olmasına dikkat edin.Çok araştırdım en sonunda amerikan malı johnson creek likit buldum şimdilik onu kullanıyorum.saygı ve sevgilerimle

  4. 5 gündür içmiyorum zararı varmı bilmiyorum ama bence bu ürünüde enfazla 1.5 ay kullanmak lasım kullandıgınız likitlere dikat edin ve alman malı almaya dikan edin derim ben memnunum en azın dan kokusu yok kültabla gibi kokmuyorsun neyse denemeye devam edelim bakalım inşallah bırakırız

  5. ADIM HAKAN ELEKTRONİK SİGARAYI 6 GÜNDÜR KULLANIYORUM VE 6 GÜNDÜRDE ONDAN BAŞKA BİR ŞEY İÇMİYORUM BİR KARTUŞ SIVI BANA 1.5 GÜN GİDİYOR VE 6 GÜN OLMASINA RAĞMEN RAHATIM BENCE ASRIN BULUŞU HEM KOKU YOK HEM YORUMLARA BAKTIĞIM KADARIYLA DA ZARARI OLMAYAN BİR CİHAZ YANİ KISACASI MEMNUN VEDE MUTLUYUM EN AZINDAN BİLİYORUMKİ ZEHİR İÇMİYORUM KEŞKE TAMAMEN BIRAKABİLSEK AMA TABİKİ 2 AY İÇİNDE TATMAMEN BIRAKACAĞIM BU ARADA YAŞIM 45 VE 15 YAŞIMDAN BERİ İÇİYORUM ELEKTRONİK SİGARAYA BAŞLAMADAN ÖNCE GÜNDE EN AZ 2 PAKET UZUN MARLBORO İÇİYORDUM VE ŞİMDİDEN NEFES ALIŞIM VE SABAHLARI ÖKSÜRÜĞÜM ÇOK AZALDI TAVSİYE EDERİM SAYGILAR

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.