Emzirme Döneminde Alkol ve Sigara Kullanımı

Alkol: Anne sütündeki alkol miktarı annenin kanındaki miktar ile aynıdır. Bebeğinizi emzirdiğiniz dönemde aşırı alkol kullanmaktan kaçınınız.

Emzirme döneminde alkolün etkisini en aza indirmek için, bebeğinizi emzirmeden önce her bir standart içki için iki saate kadar bekleyiniz (örneğin; dört içki içmeniz durumunda, bebeğinizi emzirmeden önce dört ile sekiz saat beklemeniz gerekir).

Sigara
Bebeğini emziren annelerin sigarayı bırakmaları ya da en azından olabildiğince azaltmaları önerilmektedir. Bebeğinizi emzirmeden hemen önce ya da bebeğinizin olduğu odada sigara içmemelisiniz. Sigarayı bırakmada yardıma ihtiyaç duymanız halinde, doktor veya eczacıya danışınız.

Bu yazı emzirme döneminde sigara içmek, emzirme döneminde sigara kullanımı, emzirme döneminde sigara içmenin zararları, emzirme döneminde sigaranın bebeğe zararları, emzirme döneminde alkolsüz bira konusunda yazılmıştır.

Gelen aramalar:

emzırme donemınde sıgara kullanımı, emzirme dönemi sigara kullanimi, emzirme döneminde sıgara ıcmek, emzirme döneminde sigara, emzirmede sigaranın zararları, emzirme sigara kullanımı, sarap icmek emziren annelerde zararlimi, emziren annelerin sigara içmesi

1 Yorum var Emzirme Döneminde Alkol ve Sigara Kullanımı

  1. emzirme döneminde alkol ve sigara kullanılmamalıdır. alkol ve sigara emzikli annelerin sütüne karışabilir ve buda bebeklerin beslenmesine olumsuz etkiler oluşturabilir

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*