Sitemizde her geçen gün farklı kategoriler ile sizlere ulaştırabileceğimiz değerli arşiv konuları seçmeye çalışıyoruz. Bugünden itibaren güncel kategorisi altında özellikle kültür sanat başta olmak üzere, toplumun büyük bir kesimini ilgilendiren güncel konularda paylaşımlar yapacağız.

İlk yazımızı en çok sevdiğim kitaplar hakkında yayınlamak istedim. Sonuç olarak 2014 yılına
damga vurmuş ve en çok okunan ile en çok satan kitaplar listesini yayınlayarak başlamak istedim. Bu liste yılın ilk üç ayında en çok okunan kitaplar listesi olarak oluşturuldu. Gerçi yılın bu döneminde o kadar güzel türkçe ve yabancı kitaplar yayınlandı ki, sanırım 2014 yılının sonuna kadar bu kitaplar liderliği kimselere bırakmayacak.

Sizlerden ricamız eğer bu kitaplardan birini okuduysanız, yapacağınız yorumlar ile kitap hakkındaki düşüncelerinizi bizimle paylaşmanız ve bu yazıyı sosyal medyada paylaşarak daha çok kitap dostuna bilgilendirme amaçlı bu içeriği paylaşmanız olacaktır.

Evet şimdi listemize başlayalım. İlk kitabımız Selman Koşar imzalı Allah de Ötesini Bırak. 2014 yılının en çok okunan ve satan kitapları listesinde zirvede yer alıyor.

Konusu: Allah her şeyden haberdardır, sanmayın ki size yapılan haksızlığa kayıtsız kalıyor. O, size bir annenin evladına yaklaştığı merhametten daha fazla merhamet duyandır. Duanın karşılığını takip etmeden “Allah de ötesini bırak”. Kul Rabb’ini imtihan etmez. O’na tevekkülle yaklaştığında rahmetini tüm hücrelerinde hissedeceksin.

Fiyatı: 12 TL

2014 yılı en çok okunan ve satan kitaplar listesinin ikinci sırasında Operasyon isimli eseri ise Selman Kayabaşı var.

Konusu: 1912’den sonra Türkiye’yi Karar Odası yönetti. Lideri bir İngiliz’di. ve o gece, Karar Odası’na operasyon düzenlendi. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bağımsız bir devlet olarak mı kuruldu, yoksa? Birinci Dünya Savaşı’nın galibi İngiltere, Türkiye’yi nasıl ve kimler aracılığıyla yönetiyordu? 

Fiyatı: 16 TL

Üçüncü sırayı ünlü yazar İskender Pala almış. Mihmandar Bir Eyüp Sultan Romanı ile 2014 yılının en çok okunan kitapları listesinde üçüncü sırada.

Konusu: “Ey Emîr! Sakın Allah’ın dinini bozma, müminler arasına fitne girmesine müsaade etme. Askere adalet ile muamele eyle ve düşman karşısında can kaygusu çekme. Bana gelince, senden ve senin ait olduğun şu dünyadan hiçbir şey istemediğimi bil ve herkese böylece ilan et. Şurada can oynatan cengâverlerden son arzum odur ki Azrail (a.s) bize uğradıktan sonra na’şımı Konstantiniyye surlarına yakın götürsünler. 

Fiyatı: 19 TL

Listenin devamı ise şu şekilde sıralanıyor.

4- Böğürtlen Kışı – Sarah Jio

5- Bana Allah Yeter – Uğur Koşar

6- Ustam ve Ben – Elif Şafak

7- Kürk Mantolu Madonna – Sabahattin Ali

8- Senden Önce Ben – Jojo Moyes

9- Sabah Uykum – Ahmet Batman

10- Bukre – Kahraman Tazeoğlu

Bu yazı en çok okunan kitaplar 2014 en çok okunan ve satılan kitaplar listesi fiyatları yorumları 2014 çok okunan kitaplar 2014 çok satılan kitapların listesi konuları yorumları hakkında bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

en çok okunan kitaplar listesi 2014, en ok okunan kitaplar listesi 2014, 2014 EN ÇOK OKUNAN KİTAPLAR, en çok okunan kitaplar 2014 listesi, güncel kitaplar listesi 2014, en çok satan kitaplar 2014, okunacak kitaplar listesi 2014, 2014 de en cok okunan kitaplar, 2014 en çok okunanlar listesi, tavsiye edilen kitaplar 2014