Daha önce kadınların en çok kullandığı ve satın aldığı en iyi 10 kadın parfümünü tanıtmıştık. Şimdi sıra geldi erkeklerimize.

Eminim ki listede olan bazı parfümleri kullanıyorsunuz, bazılarının ise adını bile duymadınız. Bu gayet normal bir durum çünkü erkeklerimizin parfüme olan yaklaşımı kadınlara göre biraz daha farklı. Hal böyle olunca ortaya değişik kullanma ve satılma istatistikleri çıkıyor.

Listelenen parfümler geçtiğimiz yıl içerisinde en çok satılan ve kullanılan parfümlerin listelenmesi sonucu en iyi erkek parfümleri olarak ortaya çıkmıştır.

Evet şimdi en iyi 10 erkek parfümünü en iyiden en kötüye doğru sıralayalım.

1- Jean Paul Gaultier: Erkek vücudu şeklinde tasarlanmış şişesi bile sizi cezbetmeye yeter. İçeriğindeki bergamot, lavanta, portakal çiçeği, tarçın, kimyon, sandal ağacı, vanilya, misk, amber ise kokuya ferahlık ve duygusal bir etki veriyor. Şahsen benimde en çok kullandığım ve en favori kokum kendisi olur.

2- Calvin Klein: Erkeğinizin yıllarca kullansa da bıkmayacağı, üzerinde mesafeli ve çılgın bir etki yaratan, eşsiz bir koku. Mıknatıs etkili bir davetkar yapıya sahip olan bu parfüm, çiçek ve meyve ailesinden oluşuyla ferahlık hissi verirken, siyah şişesiyle de asaletinin önünde saygı duyulası etki bırakıyor. 

3- Giorgio Armani: Her yaş grubu erkeğe hitap eden Acqua Di Gio Homme; deniz notaları, meyveler, bitkiler ve ağaçların havasına sahip, uzun süre kalıcılığı olan bir parfüm. “Cennetin esansı” olarak lanse edilen koku, tepe notalarında yasemin, lavanta, bergamot; orta notalarında biberiye, latin çiçeği ve yasemin; temel notalarında Akdeniz ladini, Fas sediri ve paçuli; dip notalarında ise sandal ağacını saklıyor.

4- Christian Dior: Modern erkeğin efsane kokusu olarak adlandırılan Dune Pour Homme, genç ve özgürlüğüne düşkün erkeklere hitap ediyor. İncir, siyah frenk üzümü ve ada çayı esansları ile sandal ağacı, sedir ve fesleğen karışımı parfümün, yakaladığı ateşli ve baharatlı kokusuyla, gece kullanım için daha uygun olduğunu söyleyebiliriz.

5- Red Style in Play – Lacoste: Spor ve hareketli bir hayatı seçen erkeklerin tutkusu Red Style in Play, ferah kokusu sayesinde erkeksi bir canlılık katıyor. Yasemin ile sedir yapraklarının karışımı olan parfümde ayrıca, gizemli paçuli ile egzotik birleşimi, erkeksi bir sarhoşluk etkisi bırakıyor. 

6- The Body Shop: Aromatik koku özelliği taşıyan White Musk, erkeksi hasır ve sandal ağacının misk kokusuyla birleşmesinden oluşuyor. Cildin kendine has kokusuna belirgin, bağımlılık yaratıcı, erkeksi bir kişilik katan parfüm, erkeğe tazelik ve zindelik hissi de kazandırıyor. 

7- Hugo Boss: Meyve ve ağaç esanslarının birleşimi olan Hugo, klasik ve moderni de tek vücutta birleştiriyor. Yeşil elma, greyfurt, kekik, nane, bergamot, fesleğen, yasemin, ada çayı, karanfil, lavanta, sarı çam, meşe yosunu, misk, sandal ve sedir ağacı gibi erkeksi notaların birleşiminden meydana geliyor.

8- Avon: Erkeksi bir çekiciliğe sahip olan Christian Lacroix, kokusuyla, orta yaştaki erkeklere seksi bir rüzgar kazandırıyor. Zencefil ve egzotik safranın dikkat çekici birleşimi ile başlayan parfüm; orta notalarında iris çiçeğinin erkeksi ve sofistike kokusunu; alt notalarında ise sedir ağacı ve misk kokusunun barındırıyor.

9- Davidoff: Silver Shadow, 35 yaş üstü erkeklere hitap ediyor. Sedir ağacı yapraklarının maskülen kokusu, parfüm ilk sıkıldığında hissediliyor. Koku, ardından, acı portakal ağacı ile birleşiyor ve parfüm tende ısınmaya başladığında sedir ağacı, safran esansları açığa çıkıyor. 

10- Tommy Hilfiger: Maceraperest, dinamik ve genç erkeklere hitap ediyor. Parfümün içeriğindeki bergamot, mandalina, pembe greyfurt, ardıç ve biberiye özlerinin papaya notaları ile birleşimi adrenalin tutkusunu çağrıştırıyor. Kokunun kalbinde yer alan zerdeçal, maun ağacı, beyaz çay gülü birleşimi ise kokuya eleganlık kazandırıyor. 

Listemize giren parfümlerin fiyatlarını merak ediyorsanız ilk önce şunu belirtelim. Bu şişelerin tamamının en az 3-4 çeşit şişesi mevcut farklı boyutlarda. Doğal olarak fiyatlarda büyüklüğe göre değişiyor. Ama şunu bilmelisiniz ki bu parfümlerden bir tanesinin en az 75 milimlik şişesini almak için 100 TL gibi bir rakamı gözden çıkarmanız gerekir.

Bu yazı en iyi en çok kullanılan en çok satan en çok satılan erkek parfümü erkek parfümleri listesi isimleri fiyatları önerileri hangisi hangileri erkeklerin en sık çok kullandığı parfümler kadınların en çok beğendiği en iyi erkek parfümleri hangileri konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

dünyada en çok kullanılan erkek parfümleri, en çok kullanılan erkek parfümleri, kadınları etkileyen en iyi erkek parfümü hangisi, en çok kullANILAN parfümler, en çok kullanılan erkek parfümü hangisi, EN COK KULLANILAN erkek parfümleri ve fiyatları, en çok kullanılan erkek parfüm, dünyanın en çok satan erkek parfümü, dünya üzerinde parfüm satılma istatistik, bargello erkek parfüm listesi