Epilepsi Hastalığı için Şifalı Bitkiler

epilepsi-hastaligi

Şüphe yok ki her hastalığın bir tedavisi veya şifası mevcut. Ama bazı hastalıklar var ki gerçekten insanın ömründen ömür götüren. İşte epilepsi hastalığı da bu tarz bir rahatsızlıktır.

Bu yazımızda sizlere doğal ve bitkisel tedavi yöntemleri olarak kullanılan; epilepsiye iyi gelen bitkileri ve şifalı çözümleri aktarmaya çalışacağım. Sizlerden ricam eğer yazımızı beğenirseniz paylaşarak veya yorum yaparak bize destek olmanız. Şimdiden iyi okumalar.

Epilepsiye Ne iyi Gelir? Bu bitkiler ve yiyecekler epilepsi hastalığı için kullanılan doğal tedavi yöntemleridir.

– Çınar kabuğu kaynatıldıktan sonra, bal ile tatlandırılıp içilmeye devam edilir.

Kantaron çiçeği bal ile macun yapılarak yenmeye devam edilirse, sara köpüğüne iyi gelir.

– Mavi çarkıfelek otu kaynatıldıktan sonra bal ile tatlandırılıp içmeye devam edilir.

– Nergis çiçeğinin kokusu sara hastalığına karşı iyi gelmektedir.

– Şakayık kökü veya çiçekleri kaynatıldıktan sonra bal ile tatlandırılıp içilmeye devam edilir.

– Yulaf tek başına veya kedi otu ile beraber kaynatılarak içilmeye devam edildiğinde sara nöbetlerine iyi gelir.

Epilepsiye Bitkisel Kür: İlk bölümde sizlere epilepsi hastalığına iyi gelen yiyecekleri ve bitkileri anlatmaya çalıştık. Şimdi ise sizlere Ahmet Maranki tarafından önerilen ve epilepsiye iyi gelen bitkisel ve doğal kür tariflerini aktaralım.

Malzemeler: Elim otu, Kantaron çiçeği, Sirke, Kalkan otu, Çınar kabuğu, Bal

Hazırlanması ve Kullanım Şekilleri: Sizlere önerdiğimiz bitkileri 3 farklı şekilde kullanarak bitkisel kür hazırlamanız mümkün. Şimdi sırayla bunları anlatalım.

– Elim otu kökü bir gün boyunca sirke içinde bekletilir. Sıkılarak elde edilen sıvı cam bir kavanoza konarak dinlendirilir. Dinlendirilen sıvıdan alınacak doz, her gün bir tatlı kaşığı artırılarak iki hafta süreyle kahvaltıdan sonra içmeye devam edilir.

– Kantaron çiçekleri, kalkan otu ile birlikte kaynar suda on beş dakika süreyle bekletilir. Sıkılarak elde edilen sıvı, şurup kıvamına gelinceye kadar bal ile tatlandırılarak karıştırılır. Hazırlanan şuruptan günde üç fincan yemekten sonra içilir.

Çınar ağacının kabukları, sirkeli suda bir saat süreyle kaynatıldıktan sonra süzülür. Elde edilen sıvı bir kaba konarak dinlendirilir. Dinlendirilen sıvıdan, tedavi süresince yemek arası yarım fincan ısıtılarak içilir.

EPİLEPSİ HASTALIĞI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

Bu yazı epilepsiye iyi gelen vitaminler bitkiler taşlar balık dualar yağlar objektif ol iyi gelmeyen benzer hastalıklar doğal kesin bitkisel çözüm tedavisi için dua doğal taş kullanılan ilaçlar kür ibrahim saraçoğlu hacamat hangi bölüme doktora gidilir en iyi doktor şifalı bitkiler nasıl olur geçer anlaşılır ortaya çıkar bir hastalıktır düzelir başlar önlenir epilepsi hastalığına okunacak dua yüzde kaç rapor veriliyor nedir neden olur ne demek hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

epilepsi hastalığı için şifalı bitkiler, epilepsiye ne iyi gelir, epilepsi için şifalı bitkiler, epilepsi nasıl geçer, epilepsi hastalığına ne iyi gelir, sara hastaliğina ne iyi gelir, epilepsi bitkisel tedavisi, epilepsi hastalığına iyi gelen bitkiler, epilepsi bitkisel tedavi, sara hastalığı nasıl geçer

8 Comments on Epilepsi Hastalığı için Şifalı Bitkiler

  1. ben buse 12 yasindayim ihtiyoz hastaligi epilepsi ve birde skolyoz egriligi cikti moralimin bozuk olmasiina ragmen ailemin destegiyle savasiyoru m .bana yardimci olurmusunuz

  2. epilepsi hastalığı konusu hakkında yazdığınız bu güzel yazıyı okudum. epilepsi için önerilen en güzel bitkisel çözüm ve bu rahatsızlığa iyi gelecek şifalı bitkileri sayenizde öğrendim. konunun nedenlerini sebeplerini bitkisel tedavisini konuya ne iyi gelir nasıl geçer gibi soruların cevaplarını öğrendiğim için teşekkür ederim.

  3. ben avusturyada yasiyorum bu hastaliga yakalndigimda 30 yasindaydim 2 yil deneme tedavi süreci gecirdim ve ömür boyu emekli yaptialr burada epilepsi hastlari direk emekli oluyor isterse kendisi calisma hakkina sahip ama

  4. benim abim epilepsi hastalığı var bu hastalık onda piskoliji olarakta etkiliyor çalışmasına engel iş veren kişilerde iş vermiyor benim sorum şu bu hastalığı taşıyan kişiler nasıl iş bulacaklar bilgisi olan kişiler bilgilendirirlerse çok memnun olurum şimdiden tşk ederim

    Cevap:işte malesef işverenler bu tarz hastalıkları olan insanlara karsı duyarsız bizimde yapabilecegimiz bişey yok keşke olsada yardım eli uzatabilsek.

  5. epilepsi hastalığı ile boğuşanlar bitkisel yöntemleri ve şifalı bitkileri mutlaka denemeli kesin çözüme ulaşmak bitkilerle mümkün

  6. epilepsi ne yazık ki çok az üzerine düşülen bir hastalık. epülepsi hakkında yazdıgınız yazılar sayesınde bizi aydınlatıyorsunuz tesekkurler

Leave a Reply

Your email address will not be published.