Sitemize son zamanlarda yemek tarifleri bölümü açtık. Bugün iti bari ile bu bölümü dahada genişletmeyi düşünüyorum. En çokta tatlı ve pasta tarifleri ile diyet yemekleri üzerinde yoğunlaşmak istiyorum. Bu yazımızda da Oktay Usta usulü etimek tatlısının yapışılını anlatacağım.

Malzeme Listesi
1 Paket Tuzsuz Etimek
1 Su Bardağı Şeker
2 Su Bardağı Su
(Bu İki Malzeme Etimeği Islatmak İçin Kullanılacak)

Kreması İçin: 5 Su Bardağı Süt, 1 Su Bardağı Şeker, 1 Su Bardağı Un, Vanilya.

Üzeri İçin: 1 Su Bardağı Süt, 1 Paket Kremşanti.

Hazırlanışı: 
İlk önce etimeklerimizi dikdörtgen borcama diziyoruz. Daha sonra etimekleri ıslatmak için ocağa bir tencereye ilk önce 1 su bardağı şekeri döküyoruz.

O hafiften karamelize olduktan sonra üzerine 2 su bardağı suyu ilave ediyoruz. Kaynadıktan sonra etimeklerin üzerine döküyoruz. Hepsinin ıslanması lazım. Başka bir tarafta kremamızı hazırlıyoruz. Süt, şeker ve unu hep birlikte tencereye koyup, karıştırıyoruz.

Kaynarken de vanilyayı döküp, ocaktan alıyoruz. Islatılmış etimeklerimizin üzerine döküyoruz ve soğumaya bırakıyoruz. En son kremşanti dökülecek. Kremşantimizide 1 su bardağı süt ve 1 paket kremşantiyi iyice çırpıp, buzdolabında iyice soğumasını sağladıktan sonra, kremamızın üzerine boşaltıp, güzelce üstünü kapatıyoruz.

İsterseniz üzerine ceviz veya fındık serpebilirsiniz.

Bu yazı etimek tatlısı tarifi, oktay usta etimek tatlısı nasıl yapılır, resimli anlatımlı açıklamalı etimek tatlısı yapılışı, etimek tatlısı tarifi yapımı oktay usta etşmek tatlısı nasıl yapılır konusunda yazılmıştır.

Gelen aramalar:

etimekten neler yapılır, etimekle neler yapılır, etimek tatlısı nasıl yapılır, etimek tatlısı nasıl yapılır tarifi anlatımlı, anlatımlı tatlı tarifleri, etimek ne yapılr, resimli anlatimli tatli tarifleri, etimek tatlısı anlatimli yapilisi, etımek tatlısı nasıl yapılır anlatımlı, etimek tatlısı nasıl yapılır resimli