Uzakdoğunun hayatımıza kazandırdığı kavramlardan bir taneside feng shui felsefesidir. Peki bu feng shui nedir, ne işe yarar öğrenmeye ne dersiniz.

Yaklaşık 5000 yıllık bir Çin öğretisi olan Feng Shui, doğa ile yaşam alanlarımızı özdeşleştirerek sağlıklı, huzurlu ve bereketli dekorasyon yaratmamızı sağlar. Dekorasyonda uygulayacağınız öğretileri ile başarı, zenginlik ve huzur evlere taşınmaktadır. Feng Shui’ye göre, yaşam alanlarımız olan evlerimizde, evrensel yaşam enerjisi rahatlıkla dolaşmalıdır.

Evlerimiz aynı vücudumuz gibidir. Bir damarımız tıkalı olduğunda metabolizmamızda sıkıntılar oluşur. Evlerde gereksiz ve yığın halinde olan eşyalar, enerjinin rahatça dolaşımına engel olur. Bu nedenle, evde huzursuzluk ve iş hayatında başarısızlıklar oluşabilir. Bazen, bir arkadaşınızın ya da dostunuzun evine gittiğinizde sıkılır ve daralırsınız. Fakat bazen de gittiğiniz bir evde, çok mutlu ve huzurlu olursunuz. Bu enerjinin, ev içinde dolaşımının iyi olması ile alakalıdır.

Bazı Feng Shui uygulamalarından örnek verirsek; kapı girişlerinde ayna kullanmak, girişten gelen enerjiyi dışarıya yansıtacağından önerilmez. Kapı girişinde olan merdivenler, geniş yapraklı çiçekler veya paravanlar ile saklanmalıdır. Salonlarda, yemek masasının hemen arkasına ve masayı gören bir ayna olursa, masadaki yemeklerin bereketi tüm eve yansıyacaktır. Evin güney doğu köşesi zenginlik noktasıdır. Bu bölgeye yerleşecek olan bir küçük su fıskiyesi, kristal taşlar evdeki zenginliği arttıracaktır. Kariyerde ilerlemeler sağlayacaktır. Yatak odanızda eğer bir tuvalet varsa, mutlaka kapısı veya tuvalet kapağı kapalı olmalıdır. Odanın içindeki tüm pozitif enerji oradan dışarıya çıkmaktadır. Yatağınızı gören bir ayna varsa, onu mutlaka kaldırın. Aynalar yatağı görürse, rahat uyku şansınız olmayacağı gibi ayrılık enerjisini kuvvetlendirir. Yatağınız bir kiriş altında ise, mutlaka odayı değiştirin veya kirişten uzaklaşın. Yemek pişirdiğiniz ocağın karşısına yerleşecek olan ayna, mutfak bereketinizi arttıracaktır. Dış kapı girişine eklenen kaktüsler, eve hırsız girmesini engelleyecektir.

Feng Shui ile dekorasyon uygulamaları yapıldığı gibi, ev alırken veya kiralanırken yapılan önerilere uyarsanız, huzurlu ve mutlu alanlarınız olur. Feng Shui olmadan, uzak doğuda yaşam da olmuyor. Son yıllarda ülkemizde de uygulanmaya başlayan bu öğretiler, hızla gelişmektedir.

Bu yazı feng shui nedir, feng shui ev dekorasyonu, feng shui nasıl uygulanır yapılır, feng shui ne demektir, feng shui nedir nasıl yapılır, feng shui önerileri örnekleri, feng shui aksesuarları renkleri yatak odası salon oturma odası dekorasyonu konusunda yazılmıştır.

Gelen aramalar:

2013 feng shui önerileri, feng shui nasıl yapılır, feng shui ile ev dekorasyonu, reiki feng shui nasil uygulanir, reikiye göre ev dekorasyonu nasıl yapılır, feng shui ev dekorasyonu, eve huzur ve bereket gelmesi icin neler yapilir, feng shui nasıl uygulanır, feng shui örnek odalar, feng shui renkler