Fındığın Faydaları

FINDIK: Demir, kalsiyum, potasyum, magnezyum ve çinko gibi mineraller, Protein ve E vitamini açısından oldukça zengin bir besin olan fındık, kalp ve damar sağlığı için çok önemli olan doymamış yağ açısından da zengindir. Ayrıca, B grubu vitaminler bakımından da zengindir.

Fındığın Faydaları: Çok iyi bir enerji kaynağıdır. Vücuda güç ve enerji verir. Beden ve zihin yorgunluğunu giderir. Fındık, kalp ve damar sağlığı açısından çok faydalıdır. Kolesterolü düşürür. Kalp ritmini ayarlamaya yardımcı olur. Düzenli olarak her gün fındık yemek Kalp krizi geçirme riskini azaltmakta çok etkilidir.

Kansızlığa iyi gelir. Vücut ve kemik gelişimini destekler. Hamilelerin hem kendileri için hem de doğacak çocuk için fındık yemeleri çok faydalıdır. Cinsel gücü arttırır. Varislere iyi gelir. Fındık, soğuk algınlığı ve akciğer hastalıklarına da faydalıdır. Ayrıca, cildi güzelleştirir.

Fındık Nasıl Kullanılır: Fındık yaş ve kuru olarak tüketilebilir. Fındığın yağı da tüketilir. Yaş fındık fazla yenirse ishal yapar. Fındık yağı böbrek taşlarını ve kumunu düşürmeye yardımcı olur. Böbrek ağrılarına iyi gelir. Ayrıca, bağırsak kurtlarını düşürür. Bununla birlikte, yüksek tansiyon ve midesinden şikâyeti olanların fazla kullanmamaları tavsiye edilir.

Bu yazı fındığın faydaları, fındığın yararları, fındığın özellikleri, fındığın kalorisi, fındığın besin değeri, fındık ne işe yarar, fındık nasıl kullanılır, fındığın zararları konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

fındığın yararları ve zararları, fındığın faydaları ve zararları, fındık yararları ve zararları, fındık faydaları ve zararları, fındık fayda ve zararları, findiğin zararlari, fındık faydaları zararları, fındığın fayda ve zararları

3 Comments on Fındığın Faydaları

  1. hamilelere bu tur konularda yardim ettiginiz icin cok cok sag olun,ben yeni hamisim ve bu tur bilgilere cok ihtiyacim var.Azerbaycanin Kurdemir kentinden size sonsuz selamlar.

  2. fındık bitkisi hakkında bilgi veren yazınız için teşekkürler. fındığın faydaları yararları zararları özellikleri besin değeri kalorisi içeriği nerede kullanılır nasıl kullanılır gibi bilgileri öğrendim

  3. fındık aganigi naganigi denilerek sevdirildi ülkemize gerçekten hormonları arttıran bir besin maddesi insanı soğuk kış günlerinde sıcak tutar ve enerji kaynağıdır

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.