Gastrit Belirtileri ve Tedavisi

gastrit-nedir

Gastrit, midenin iç yüzündeki zarın iltihaplanması sonucu ortaya çıkan bir hastalıktır. Mide zarında bölgesel yada yaygın kızarıklıklar şeklinde görülür. Kadınlarda ve erkeklerde yakın oranlarda görülen Gastrit, yaygın bir hastalıktır.

Mide iltihabı yada mide nezlesi olarak da adlandırılan Gastritin nedenleri arasında ilk sırayı bir virüs ve stres almaktadır.

Bunların dışında düzensiz ve kötü beslenme alışkanlıkları da, örneğin ağır yemekler, kuru ve sert yiyecekler, hamur işleri, tatlılar, acı ve baharatlı yiyecekler,alkol ve sigara kullanımı ve çeşitli ilaçlar Gastrit oluşumunu kolaylaştırır.

Gastrit Belirtileri olarak mide ağrısı, midede ekşime, yanma, bulantı, kusma, hazımsızlık, şişkinlik gibi durumlar sayılabilir.

Gastrit tedavi edilebilir bir hastalıktır. Bu nedenle, hastalığın kesin teşhisi ve tedavisi için doktora danışılmalıdır.

Gastrit Tedavisi için öncelikle hastalığı doğuran nedenler ortadan kaldırılır. Düzenli yeme alışkanlığı kazanmaya dikkat edilir. Yiyecekler azar azar ve iyice çiğnenerek yenir. Hafif yiyecekler tercih edilir. Aspirin gibi ilaçlar kullanılmaz.

Bu yazı gastrit nedir, gastrit hastalığı, gastrit ilaçları, gastrite iyi gelen bitkiler, gastrite iyi gelen meyveler, gastrite ne iyi gelir, gastrit nedenleri, gastrit nasıl oluşur, gastrit nasıl geçer, gastrit nasıl tedavi edilir, gastrit için bitkisel tedavi konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

gastrit hastalığına ne iyi gelir, gebelikte gastrit, gastrit hastalığı ne iyi gelir, gebelikte gastrit tedavisi, gastrite ne iyi gelir, gebelikte gasrit, gastrit hastaliginln sebebleri ve bitkisel tedavisi, gastrit nedir, gastrit ne iy gelir, gastrit bulaşıcımıdır

3 Comments on Gastrit Belirtileri ve Tedavisi

  1. gastrit hastalığı konusundaki yazınız oldukça başarılı. siteniz sayesinde gastrit hastalığının sebeplerini nedenlerini belirtilerini tedavisini öğrendiğim gibi bu hastalık nedir nasıl bulaşır hangi bölüm bakar bulaşıcımıdır nasıl geçer ne iyi gelir gibi birçok soruya sayenizde cevap bulabildim.

  2. gastrit hastaları beslenmesine dikkat ederse gastrit otomatikmen tedavi edilmiş oluyor. bu hastalık genç yaşlı son dönemlerde herkeste görülebiliyor ve tedavisi için şifalı bitkiler şart

  3. aksamları yemegı fazla kacırdıgımda midemde agrıma oluyor ve yanma oluyor acaba bu gastritmidir. gastrip olup olmadıgını kesın sekılde nasıl anlarız

Leave a Reply

Your email address will not be published.