Her kadının hayali hamile kalmak ve çocuk sahibi olmaktır. Peki gebe kalmak ve çocuk doğurmak için belirli bir yaş aralığı var mı dersiniz? O zaman yazımızı okumanızı öneririm.

En uygun yaşlar 20 ile 30 arasıdır. Doğum aralıklarının en az 2 yıl olmasını sağlayarak hem kendinizi hem de bebeğin sağlığını daha iyi koruyabilirsiniz. 35 yaş üzerindeki annelerde problemli gebelik riski yüksektir, ancak sağlıklı ve kendine dikkat eden annelerde bu risk azalır. 18 yaşından küçük kadınlarda ise ölü doğum ve düşük kilolu bebek doğurma riski yüksektir.

Fertilite (doğurganlık) her kadın için farklıdır. Eğer anneniz erken bir yaşta menopoza girip doğurganlığını kaybettiyse,bunun sizin içinde böyle olması muhtemeldir. Hatta ailede ki diğer kadınlarda da benzer durumlar söz konusudur. Tıpta bilinen bir gerçek erken menopozun kalıtsal olduğu ve kız ile annenin bu konuda aynı kaderi paylaştığı gerçeğidir.

Ayrıca doğurganlık yaşla birlikte azalmaktadır. 20 yaşında doğum kontrol yöntemi kullanmayan, düzenli ilişkiye giren ve bir çocuk isteyenlerin %20’si başarıya ulaşıyor. Bu oran 30 yaşında %15’e ve 35 yaşında %10’a iniyor. 40 yaşında ise bu oran %5.

GEBE KALMA YAŞI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLA

Bu yazı gebe kalma yaşı hamile kalmak için en uygun yaş kaçtır yaş sınırı en erken en geç yaş aralığı yaşı sınırı hamile kalınacak gebe olunacak anne olmak için ideal yaş olumlama annelik için doğum yaşı doğurmak hesaplama kaç olmalı konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

kaç yaşında anne olunmalı, gebelik yaşı kaç olmalı, gebelik yaşı kaç olmalıdır, GEBE KALMA YAŞI, ergenliğe girmemiş kızlar gebe kalırmı, almanyada kadınlarda emeklilik yaşi kaçtır, gebe kalma yaşları, nıormaal doğum olması için anne yaşı kac olmalı, gebe olma yaşı, Gebelik iğnesi ile gebe kalan kaç ünlü var