Belki çoğunuz bu hafta hamile olduğunuzu ve gebe kaldığınızı bile bilmiyorsunuz ama hem bebek hem de anne açısından uzunca bir yolculuk başladı bile.
Bu yazıda hamileliğin ve gebeliğin 1. haftasında neler olur, gebelikte ve hamilelikte ilk hafta belirtileri ve yaşanan durumlar nelerdir bilgi vermek istiyorum.

Bebek: Muhtemel doğum tarihiniz son adet tarihinize göre hesaplandığından, 40 haftalık hamilelik süreniz son adet tarihinizin birinci gününden başlamaktadır. Bu nedenle ilk haftada henüz döllenme gerçekleşmemiştir.
Anne: Adet döneminiz henüz başladı ve siz hamile kalmayı planlıyorsunuz. 28 günde bir adet gören kadınlarda, adet döneminin başlangıcından itibaren 14. gün civarında yumurtlama gerçekleşir. Hamileliğiniz boyunca sizin sağlıklı alışkanlıklarınız bebeğinizin sağlığı ile birebir ilişkili olacaktır. Bol bol meyve-sebze ve sıvı alımına dayanan sağlıklı beslenmeye hemen başlayın, henüz başlamadıysanız folik asit almaya başlayın ve sigara,alkol ve ilaç kullanımına son verin.

Reçetesiz satılan bazı ilaçlar bebeğin sağlığını ciddi ölçüde etkileyebilir. Sürekli kullandığınız ilaçlar varsa doktorunuza danışın. Toksik maddelerden uzak kalın ve bol bol dinlenin. Hamileliği, henüz hamile kalmadan önce düşünmeye başlayın ki, bebeğinize olabilecek en iyi başlangıcı sunmuş olun.

GEBELİĞİN VE HAMİLELİĞİN 1. HAFTASI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLA

Gebeliğin; 1.Haftası2.Haftası3.Haftası4.Haftası5.Haftası6.Haftası7.Haftası8.Haftası9.Haftası10.Haftası11.Haftası12.Haftası13.Haftası14.Haftası15.Haftası16.Haftası17.Haftası18.Haftası19.Haftası20.Haftası21.Haftası22.Haftası23.Haftası24.Haftası25.Haftası26.Haftası27.Haftası28.Haftası29.Haftası30.Haftası31.Haftası32.Haftası33.Haftası34.Haftası35.Haftası36.Haftası37.Haftası38.Haftası39.Haftası40.Haftası başlıklı yazılarımızı okuyarak daha geniş bilgiye ulaşabilirsiniz.

Bu yazı gebeliğin hamileliğin 1. haftası haftasında karın ağrısı bebek annedeki değişiklikler kasık ağrısı bebeğin görüntüsü haftasındaki belirtileri ilk haftası karın şişer mi antibiyotik kullanımı nasıl beslenmeli bağırsak hareketleri grip neler olur kaşıntı uyku diş tedavisi ilaç kullanımı hamilelikte gebelikte ilk hafta 1. haftasında anne adayı neler yaşar haftasında belirtiler kanama ishal olur  mu yapılması gerekenler neler yenmeli karın ağrısı normal mi gaz konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

gebeliyin ilkin haftaları ilişkiye, gebeliyin ilk haftasında karında ağrılar, gebeliyin ilk bildirimleri nelerdir, gebeliyin belirtileri nelerdir, gebeliyin 1_ci heftesi, gebeliyin 1ci heftesi, gebeliyin 1 haftasi, gebeliyin, gebelikte 8 hafta neler yaşanır, gebeliğin 1 haftasındaki belirtiler nelerdir