Gebeliğin 2. Haftası

Belki hamile olduğunuzu öğrendiniz, belki hala haberiniz yok ama anne karnında bir yaşam başladı ve 2. hafta hem bebek hem de anne de bazı değişiklikler görülmeye başladı bile.

Bu yazıda gebeliğin ve hamileliğin 2. haftasında neler olur, hamilelikte ve gebelikte 2. hafta belirtileri nelerdir kısa kısa anlatmak istiyorum.

Bebek: İlk haftaya göre henüz hiçbir gelişim yok.

Anne: Rahminiz adet dönemi boyunca çeperini boşalttı ve şimdi gelişen fetusa ev sahipliği etmek üzere tasarlanmış, kandan zengin yeni bir yatak oluşturuyor. Yumurtalıklar yumurtalardan birini olgunlaştırıyor ve serbest bırakmak için hazırlanıyor.

Çoğul gebelikler: Tekil gebelikle aynı ancak bu kez yumurtalıklar bir yerine iki yumurta bırakıyor.

GEBELİĞİN VE HAMİLELİĞİN 2. HAFTASI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLA

Bu yazı gebelikte 2. hafta kanama bebek gelişimi ultrason belirtiler neler olur gebeliğin 2. haftasında akıntı beta hcg değeri mide bulantısı annedeki değişiklikler kasık ağrısı kanama olur mu hamilelikte 2. haftada bulantı olur mu bebek görüntüsü beslenme anne adayı neler yaşar hamileliğin 2. haftası cinsellik konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

gebeliğin ikinci haftası, gebeliğin 2 haftası, ikinci haftada gebelik

2 Comments on Gebeliğin 2. Haftası

  1. canan bende ikinci haftada öğrenmiştim gebe kaldığımı çok güzel bir duygu hamileliğin 2. haftası benim için

  2. bu hafta gebe kaldıgımı ögrendım. gebeliğin ikinci haftasıymış. ilk haftaya göre ikinci hafta bana daha heyecanlı geldi. umarım bebeğimi aldığım gün cok uzakta değildir

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.