Gebeliğin 3. Haftası

Bebek: Sperm fallop tüpü içerisinde yumurta ile buluşur ve hayatın mucizesi başlar. Birden fazla sperm yumurtanın dış tabakasına ulaşsa da bunlardan yalnızca bir tanesi yumurtaya girerek döllemeyi başaracak. Yumurtanın ortasında anne ve babanın kromozomları birleşir ve her ikisinden de alınan bilgi parçaları bebeğinizin kromozomlarını oluşturmaya başlar. Spermdeki cinsiyet kromozomları sayesinde döllenme anında bebeğin cinsiyeti de belirlenir. Dolayısıyla bebeğin cinsiyetinden memnun kalmazsanız, babayı suçlayabilirsiniz.

Çoğul gebelikler: Yumurtalıktan iki yumurta bırakılmış ve bunların ikisi de iki ayrı sperm tarafından döllenmişse çift yumurta ikizleri oluşur. Çift yumurta ikizler aynı veya farklı cinsiyetten olabilir ve herhangi iki kardeş gibi birbirlerine benzerler veya birbirleri ile hiç ilgileri olmaz.

Tek yumurta döllenmiş ve daha sonra ikiye bölünmüşse, tek yumurta ikizleri oluşur. Tek yumurta ikizleri aynı kromozomları taşıdıklarından cinsiyetleri, saç, göz, ten renkleri ve kan grupları vb. de aynı olacaktır. İkizlerin yalnızca üçte biri tek yumurta ikizidir.

Anne: Son adet döneminizin başladığı günden itibaren 14. gün civarında olgunlaşan yumurtalarınızdan birisi yumurtalığınızdan bırakılacak ve döllenmenin gerçekleştiği fallop tüpü içerisine çekilecektir. Blastosistin aşamasında hafif bir kanama oluşabilir. Endişe etmeyin, her kadın bunu yaşamasa da, normal bir durumdur. Çoğu kadın implantasyonun farkına varmaz.

Bu yazı gebelikte 3. hafta, gebeliğin 3. haftası, hamilelikte 3. hafta, hamileliğin 3. haftası, gebelikte 3 hafta belirtileri, gebelikte üçüncü hafta, hamilelikte üçüncü hafta, hamilelikte üçüncü hafta belirtileri konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

gebeliğin 3 haftasındaki belirtiler, gebelikte 3 hafta belirtileri, gebeliğin 3 haftasi belirtileri, gebeligin 3 haftasi, usagin cinsinin teyini, gebeligin ucuncu haftasi, gebelik 3cü hafta, 3 haftada gebelik belırtıler

1 Yorum var Gebeliğin 3. Haftası

  1. gebeliğin 3. haftasında öğrendım hamile olduğumu ilk 2 haftanın tadını çıkaramadım ama 3. hafradan itibaren hamilelik moduna girdim 🙂

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.