Bu yazımızda gebeliğin ve hamileliğin 3. haftasında neler olur, hamilelikte ve gebelikte üçüncü hafta belirtileri ve yaşanan durumlar nelerdir bunları anlatmak istiyorum.

Bebek: Sperm fallop tüpü içerisinde yumurta ile buluşur ve hayatın mucizesi başlar. Birden fazla sperm yumurtanın dış tabakasına ulaşsa da bunlardan yalnızca bir tanesi yumurtaya girerek döllemeyi başaracak.

Yumurtanın ortasında anne ve babanın kromozomları birleşir ve her ikisinden de alınan bilgi parçaları bebeğinizin kromozomlarını oluşturmaya başlar.

Spermdeki cinsiyet kromozomları sayesinde döllenme anında bebeğin cinsiyeti de belirlenir. Dolayısıyla bebeğin cinsiyetinden memnun kalmazsanız, babayı suçlayabilirsiniz.

Çoğul gebelikler: Yumurtalıktan iki yumurta bırakılmış ve bunların ikisi de iki ayrı sperm tarafından döllenmiş ise çift yumurta ikizleri oluşur. Çift yumurta ikizler aynı veya farklı cinsiyetten olabilir ve herhangi iki kardeş gibi birbirlerine benzerler veya birbirleri ile hiç ilgileri olmaz.

Tek yumurta döllenmiş ve daha sonra ikiye bölünmüşse, tek yumurta ikizleri oluşur. Tek yumurta ikizleri aynı kromozomları taşıdıklarından cinsiyetleri, saç, göz, ten renkleri ve kan grupları aynı olacaktır. İkizlerin yalnızca üçte biri tek yumurta ikizidir.

Anne: Son adet döneminizin başladığı günden itibaren 14. gün civarında olgunlaşan yumurtalardan birisi yumurtalıktan bırakılacak ve döllenmenin gerçekleştiği fallop tüpü içerisine çekilecektir. Blastosistin aşamasında hafif bir kanama oluşabilir. Endişe etmeyin, her kadın bunu yaşamasa da, normal bir durumdur. Çoğu kadın implantasyonun farkına varmaz.

HAMİLELİK VE GEBELİK DÖNEMİNDE 3. HAFTA HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLA

Gebeliğin; 1.Haftası2.Haftası3.Haftası4.Haftası5.Haftası6.Haftası7.Haftası8.Haftası9.Haftası10.Haftası11.Haftası12.Haftası13.Haftası14.Haftası15.Haftası16.Haftası17.Haftası18.Haftası19.Haftası20.Haftası21.Haftası22.Haftası23.Haftası24.Haftası25.Haftası26.Haftası27.Haftası28.Haftası29.Haftası30.Haftası31.Haftası32.Haftası33.Haftası34.Haftası35.Haftası36.Haftası37.Haftası38.Haftası39.Haftası40.Haftası başlıklı yazılarımızı okuyarak daha geniş bilgiye ulaşabilirsiniz.

Bu yazı gebelikte hamilelikte gebeliğin hamileliğin üçüncü haftası 3. haftası haftasında akıntı belirtileri annedeki değişiklikler beta hcg değeri cinsel ilişki kasık ağrısı bulantı olur mu neler olur ilaç kullanımı kanama ultrason görüntüsü mide bulantısı anne adayı neler yaşar bebeğin gelişimi nasıldır bebek nasıl olur görüntüleri konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

gebeliğin 3 haftasındaki belirtiler, gebelikte 3 hafta belirtileri, gebeliğin 3 haftasi belirtileri, gebeligin 3 haftasi, usagin cinsinin teyini, gebeligin ucuncu haftasi, 3 haftada gebelik belırtıler, gebelik 3cü hafta, tüp bebekte üçüncü haftada nasıl belirtileri, 3 hafta gebelik belirtileri