Artık yavaş yavaş ilerleyen bir gebelik ve hamilelik döneminiz var. 4. haftaya geldiniz. Peki hamileliğin ve gebeliğin 4. haftasında neler olur. Gebelikte ve hamilelikte 4. hafta belirtileri nelerdir şimdi bunları anlatalım.

Bebek: İmplantasyon (fetusun rahim iç duvarına yerleşmesi) gerçekleşti. Blastosist rahme girdiğinde yerleşecek bir yer arar. Blastosist kese tomurcuklanması anlamına gelir ve bu hücreler, plasentayı oluşturacak hücreler ve bebeği oluşturacak hücreler olmak üzere iki gruba ayrılmaya başlar. Blastosist rahim duvarının içine gömülür ve buna implantasyon denir.

Anne: Bu haftanın sonunda adet başlamasını bekliyor olacaksınız ya da bebek sahibi olmayı planlıyorsanız, başlamamasını umuyor olacaksınız.

Hamileliğin yorgunluk, göğüslerde hassasiyet ve ruh durumu değişiklikleri gibi ilk belirtilerinden bazıları adet döneminizde yaşadıklarınıza çok benzer. Siz de bunları hissediyor ve galiba bu ay hamile kalmadım diye düşünüyor olabilirsiniz. En iyisi birkaç gün daha bekleyin.

GEBELİĞİN VE HAMİLELİĞİN 4. HAFTASI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLA

Gebeliğin; 1.Haftası2.Haftası3.Haftası4.Haftası5.Haftası6.Haftası7.Haftası8.Haftası9.Haftası10.Haftası11.Haftası12.Haftası13.Haftası14.Haftası15.Haftası16.Haftası17.Haftası18.Haftası19.Haftası20.Haftası21.Haftası22.Haftası23.Haftası24.Haftası25.Haftası26.Haftası27.Haftası28.Haftası29.Haftası30.Haftası31.Haftası32.Haftası33.Haftası34.Haftası35.Haftası36.Haftası37.Haftası38.Haftası39.Haftası40.Haftası başlıklı yazılarımızı okuyarak daha geniş bilgiye ulaşabilirsiniz.

Bu yazı gebelikte hamilelikte gebeliğin hamileliğin 4. haftası 4. hafta haftasında kanama belirtileri annedeki değişiklikler beta hcg değeri lekelenme progesteron değeri beslenme nelere dikkat etmeli kasık ağrıları neler olur ultrason görüntüsü annedeki değişiklikler bebek gelişimi anne adayında oluşan ne yemeli nelere dikkat etmeli dikkat edilmesi gerekenler kan değerleri adet sancısı cinsel ilişki karın ağrısı konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

gebeliğin 4 haftası, gebeliğin 4 haftasında belirtiler, gebeliğin 4 haftasındaki belirtiler, gebelikte 4 hafta, gebelikte 4 hafta belirtileri, gebeliğin 4 haftası belirtiler, gebeligin dorduncu haftasi, gebeligin dorduncu haftaslnln belirtisi, Gebelıgın on dorduncuhaftası