Gebeliğin 5. Haftası

Artık hamileliğin 5. haftasına adım attınız ve yavaş yavaş bu sürece alışmaya başladınız. Peki gebeliğin 5. haftasında anne ve bebekte ne gibi değişiklikler olur, bu süreçte neler yaşarsınız ve karşılaşırsınız öğrenmeye ne dersiniz? İşte kısaca hamilelikte beşinci hafta yaşananlar.

Bebek: Bu hafta dışarıdan bakıldığında hamile gibi görünmemek normal ama bebeğinizin minicik kalbi kan pompalamaya başladı bile. Çok yakında düzenli bir şekilde atacak. Gelişen embriyo üç katmanlıdır. En üst katmanda nöral tüp oluşacak ve daha sonra gelişerek sinir sistemine dönüşecek.

Orta katmanda  kalp ve dolaşım sistemi, kemikler, kaslar, böbrekler ve üreme organları gelişecek. Ancak bu aşamada kalp ve ilkel bir dolaşım sistemi hızla oluşur. Esasında, dolaşım sistemi faaliyet göstermeye başlayan ilk organ sistemidir. İç tabakada bulunan basit bir tüp gelişerek bağırsaklar, karaciğer, pankreas ve mesaneye dönüşecek.

Anne: Adetiniz gecikti ve hamile olup olmadığınızı merak ediyorsunuz. Birkaç günlük adet gecikmesinin ardından evde kendi kendinize yapabileceğiniz ve son derece güvenilir sonuçlar veren pek çok test eczanelerde mevcuttur.

GEBELİĞİN VE HAMİLELİĞİN 5. HAFTASI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLA

Gebeliğin; 1.Haftası2.Haftası3.Haftası4.Haftası5.Haftası6.Haftası7.Haftası8.Haftası9.Haftası10.Haftası11.Haftası12.Haftası13.Haftası14.Haftası15.Haftası16.Haftası17.Haftası18.Haftası19.Haftası20.Haftası21.Haftası22.Haftası23.Haftası24.Haftası25.Haftası26.Haftası27.Haftası28.Haftası29.Haftası30.Haftası31.Haftası32.Haftası33.Haftası34.Haftası35.Haftası36.Haftası37.Haftası38.Haftası39.Haftası40.Haftası başlıklı yazılarımızı okuyarak daha geniş bilgiye ulaşabilirsiniz.

Bu yazı gebeliğin 5. haftasında akıntı haftasındaki belirtiler neler olur karın ağrısı lekelenme beta hcg değeri kalp atışları duyulur mu kahverengi leke ultrason görüntüsü annedeki değişiklikler kasık ağrısı beslenme neler olur yenmeli hamileliğin 5. haftası bebek gelişimi sancı cinsellik ishal pembe akıntı kanama beşinci gebelikte hamilelikte konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

5 haftalık gebelik belirtileri, gebeliğin 5 haftası, gebelikte 5 hafta belirtileri, 5 hafta gebelik belirtileri, gebelik 5 hafta belirtileri, Gebelikte besinci hafta, 5 haftalk gebelik, gebeliğin 5 haftasındaki belirtiler, gebelikte 5 hafta, gebeligin besinci haftasi

7 Comments on Gebeliğin 5. Haftası

 1. benimde karnımda ağrım yok fakat ara sıra elektrik çarpması gibi olup geçiyor.
  Bence düşünmeyin.
  Herkes de farklı olur hiç bulantım yok olması gerekiyor değil mi? olmuyor çok şükür.
  rahat olun hamile gibi hareket edin ama hamileymiş gibi düşünmeyin
  Allah hepimizin kucağına bebeğimizi almayı nasip etsin.
  OLUMLU DÜŞÜNÜN NE OLUR YA

 2. Bende 5 haftalik hamileyik ve karin agrilarim var. Bu argilar arada sirada geliyo. Cok korkuyorum. Daha oncede dusuk yaptigim icin. Ama onceki dusugumdede karin agrim vardi. Ama cok cok siddetliydi

 3. arkadaşlar o ağrı normal benim de oluyo rahim bebeğin yerleşip büyüyebileceği bi ortam ayarlamaya çalıştığı için oluyo ağrılar

 4. ŞİDDETLİ KARIN AĞRIM VAR. BAŞLADIĞI ZAMAN BEBEĞİME 3 HAFTALIK HAMİLEYMİŞİM ŞİMDİ 5 HAFTALIK VE ŞİDDETLİ ÖLDÜRESİYE AĞRILARIM VAR. KAÇ DR A GİTTİYSEM YOK SORUN DEDİLER.SON OLARAK KADIN DOĞUM DR.U BAZI GEBELİKLERDE RAHİM BEBEĞE ÇOK ZOR ALIŞIR 2-3 AY BU AĞRIYI ÇEKECEKSİNİZ DEDİ. NE KADAR DOĞRU BİLMİYORUM .YORUMU YADA BİLGİSİ OLAN YAZARSA SEVİNİRİM.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.