Gebeliğin 5. Haftası

Bebek: Bu hafta dışarıdan bakıldığında hamile gibi görünmeyebilirsiniz ama bebeğinizin minicik kalbi kan pompalamaya başladı bile. Çok yakında düzenli bir şekilde atacak. Gelişen embriyo üç katmanlıdır. En üst katmanda nöral tüp oluşacak ve daha sonra gelişerek sinir sistemine dönüşecek.

Orta katmanda  kalp ve dolaşım sistemi, kemikler, kaslar, böbrekler ve üreme organları gelişecek. Ancak bu aşamada kalp ve ilkel bir dolaşım sistemi hızla oluşur. Esasında, dolaşım sistemi faaliyet göstermeye başlayan ilk organ sistemidir. İç tabakada bulunan basit bir tüp gelişerek bağırsaklar, karaciğer, pankreas ve mesaneye dönüşecek.

Anne: Adetiniz gecikti ve hamile olup olmadığınızı merak ediyorsunuz. Birkaç günlük adet gecikmesinin ardından evde kendi kendinize yapabileceğiniz ve son derece güvenilir sonuçlar veren pek çok test eczanelerde mevcuttur.

Bu yazı gebelikte 5. hafta, gebeliğin 5. haftası, hamilelikte 5. hafta, hamileliğin 5. haftası, gebelikte 5 hafta belirtileri, gebelikte beşinci hafta, hamilelikte beşinci hafta, hamilelikte beşinci hafta belirtileri konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

5 haftalık gebelik belirtileri, gebeliğin 5 haftası, gebelikte 5 hafta belirtileri, 5 hafta gebelik belirtileri, gebelik 5 hafta belirtileri, Gebelikte besinci hafta, 5 haftalk gebelik, gebeliğin 5 haftasındaki belirtiler, gebelikte 5 hafta, gebeligin besinci haftasi

7 Comments on Gebeliğin 5. Haftası

 1. benimde karnımda ağrım yok fakat ara sıra elektrik çarpması gibi olup geçiyor.
  Bence düşünmeyin.
  Herkes de farklı olur hiç bulantım yok olması gerekiyor değil mi? olmuyor çok şükür.
  rahat olun hamile gibi hareket edin ama hamileymiş gibi düşünmeyin
  Allah hepimizin kucağına bebeğimizi almayı nasip etsin.
  OLUMLU DÜŞÜNÜN NE OLUR YA

 2. Bende 5 haftalik hamileyik ve karin agrilarim var. Bu argilar arada sirada geliyo. Cok korkuyorum. Daha oncede dusuk yaptigim icin. Ama onceki dusugumdede karin agrim vardi. Ama cok cok siddetliydi

 3. arkadaşlar o ağrı normal benim de oluyo rahim bebeğin yerleşip büyüyebileceği bi ortam ayarlamaya çalıştığı için oluyo ağrılar

 4. ŞİDDETLİ KARIN AĞRIM VAR. BAŞLADIĞI ZAMAN BEBEĞİME 3 HAFTALIK HAMİLEYMİŞİM ŞİMDİ 5 HAFTALIK VE ŞİDDETLİ ÖLDÜRESİYE AĞRILARIM VAR. KAÇ DR A GİTTİYSEM YOK SORUN DEDİLER.SON OLARAK KADIN DOĞUM DR.U BAZI GEBELİKLERDE RAHİM BEBEĞE ÇOK ZOR ALIŞIR 2-3 AY BU AĞRIYI ÇEKECEKSİNİZ DEDİ. NE KADAR DOĞRU BİLMİYORUM .YORUMU YADA BİLGİSİ OLAN YAZARSA SEVİNİRİM.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.