Gebeliğin 7. Haftası

Bebek: Bebeğinizin boyu bu hafta yaklaşık olarak 8-10 mm. Kollar ve bacaklar gelişmeye devam ediyor ancak el ve ayak parmakları henüz oluşmadı. Beyin gelişmesi de devam ediyor ve göz kapakları, burun delikleri, bağırsaklar, pankreas ve bronşlar da gelişiyor.

Anne: Genellikle bu hafta hamileliğin ilk dönemlerinde yaşanan şikayetlerin son haftasıdır. Hafif ölçüde kilo almış ya da vermiş olabilirsiniz, her ikisi de bu aşamada normaldir. Bulantıları hafifletmek için midenizin ne boş ne de çok dolu olmamasına dikkat etmelisiniz. Sık aralıklarla ve küçük porsiyonlar halinde beslenin. Doğal zencefil bulantı sırasında size yardımcı olacaktır.

Örneğin bir fincan zencefil çayı içebilirsiniz. Limon da çok yararlı olabilmektedir. Limonata içebilir veya limonu keserek direkt suyunu emebilirsiniz. Sabah yataktan kalkmadan önce birkaç kraker atıştırın.

Bu yazı gebelikte 7. hafta, gebeliğin 7. haftası, hamilelikte 7. hafta, hamileliğin 7. haftası, gebelikte 7 hafta belirtileri, gebelikte yedinci hafta, hamilelikte yedinci hafta, hamilelikte yedinci hafta belirtileri konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

gebeligin 7 haftasi, gebelikte 7 hafta, gebelik 7 nci haftasi pempe akinti, gebeliğin yedinci haftası, gebelikte 7 hafta belirtileri, gebeliğin 7 hafta belirtileri, 7 haftada akıntı, gebeliğimin 8 haftasındayım

2 Comments on Gebeliğin 7. Haftası

  1. Ben 38 yasinda 7 haftalik hamileyim biraz korkuyorum aslinda bu yas hamileliginden iki gundur bulantilarim basladi ve her bulantimda biraz biseyler atistiriyorum yoksa bulaniyorum butun anne adaylariyla birlikte allah benide hayirlisiyla bebegimi kucagima almayi napim etsin saglicakla.amin

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.