Her geçen gün hem bebeğiniz hem de anne adayı olarak siz bu yeni döneme giderek alışıyorsunuz. Artık gebeliğin 7. haftasına girdiniz. Peki hamileliğin 7. haftasında sizleri neler bekliyor hiç merak ettiniz mi?

Bebek: Bebeğinizin boyu bu hafta yaklaşık olarak 8-10 mm. Kollar ve bacaklar gelişmeye devam ediyor ancak el ve ayak parmakları henüz oluşmadı. Beyin gelişmesi de devam ediyor ve göz kapakları, burun delikleri, bağırsaklar, pankreas ve bronşlar da gelişiyor.

Anne: Genellikle bu hafta hamileliğin ilk dönemlerinde yaşanan şikayetlerin son haftasıdır. Hafif ölçüde kilo almış ya da vermiş olabilirsiniz, her ikisi de bu aşamada normaldir.

Bulantıları hafifletmek için midenizin ne boş ne de çok dolu olmamasına dikkat etmelisiniz. Sık aralıklarla ve küçük porsiyonlar halinde beslenin. Doğal zencefil bulantı sırasında size yardımcı olacaktır.

Örneğin bir fincan zencefil çayı içebilirsiniz. Limon da çok yararlı olabilmektedir. Limonata içebilir veya limonu keserek direkt suyunu tüketin. Sabah yataktan kalkmadan önce birkaç ufak atıştırmalık atmak iyi gelecektir.

GEBELİĞİN VE HAMİLELİĞİN 7. HAFTASI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLA

Gebeliğin; 1.Haftası2.Haftası3.Haftası4.Haftası5.Haftası6.Haftası7.Haftası8.Haftası9.Haftası10.Haftası11.Haftası12.Haftası13.Haftası14.Haftası15.Haftası16.Haftası17.Haftası18.Haftası19.Haftası20.Haftası21.Haftası22.Haftası23.Haftası24.Haftası25.Haftası26.Haftası27.Haftası28.Haftası29.Haftası30.Haftası31.Haftası32.Haftası33.Haftası34.Haftası35.Haftası36.Haftası37.Haftası38.Haftası39.Haftası40.Haftası başlıklı yazılarımızı okuyarak daha geniş bilgiye ulaşabilirsiniz.

Bu yazı gebeliğin 7. haftasında ultrason görüntüsü bebek gelişimi kasık ağrısı olur mu pembe akıntı kalp atışı duyulur mu neler olur kanama annedeki değişiklikler cinsel ilişki neler yenmeli hamileliğin 7. haftası neler olur belirtileri kahverengi leke anne karnındaki bebek ne durumdadır hamilelikte gebelikte kalp atışı yedinci konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

gebeligin 7 haftasi, gebelikte 7 hafta, gebeliğin yedinci haftası, gebelik 7 nci haftasi pempe akinti, gebelikte 7 hafta belirtileri, 7 haftada akıntı, gebeliğimin 8 haftasındayım, gebeliğin 7 hafta belirtileri, gebelikte yedinci hafta nasıl olmalıdır, 7haftasi dolan bebegin boyu kac mm