Gebelikte Göğüs Hassasiyeti

Östrogen ve progesteron hormonlarının gebelik sırasında artmış olması, gebe kadınların memelerinde meydana gelen değişmelerin temel nedenidir.

Meme ödemli ve hacim ve ağırlık artışı nedeniyle ağrılı ve gergin olabilir. Bazen buna bağlı  sertlik ve hassasiyet hissedilir. Meme cildi gergin ve parlak bir hal alır. Cilt altında genişlemiş toplardamarlar görülür. Meme başı genişler ve rengi koyulaşır.

Öneriler
Göğüsleri iyi destekleyen, tartan bir sütyen ağrıyı azaltabilir. Ayrıca geceleri rahatsız ediyorsa gece de sütyen takılabilir. Bazen %96’lık alkol ile meme başına değmeden yapılacak friksiyon rahatlama sağlayabilir.

Bu yazı gebelikte memelerde hassasiyet, gebelikte göğüste hassasiyet. gebeyken göğüslerin memenin hassas olması konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

gebelikte göğüs ağrısı, gebelikte göğüs hassasiyeti, göğüs hassasiyeti, göğüs uçlarında hassasiyet, gebelikte meme hassasiyeti, göğüs ucu hassasiyeti, göğüslerde hassasiyet neden olur, göğüs hassasiyeti neden olur, göhüs uclarında hassasiyet, gebelikte gögüs altı agrısı

İlk yorumu siz yapın

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.