Hazımsızlık çoğu zaman, mide yanması olarak adlandırılmaktadır. Mideden başlayıp boğaza doğru yükseliyormuş gibi hissedilen bir yanma hissidir. Asit içerikli gıdaların midede sindirilmesinden sonra bu gıdaların yemek borusuna itilmesinden kaynaklanmaktadır.

Aldığınız sıvılar da midede bir yer işgal ettiğinden, bunlar da probleme neden olabilirler. Gebelikte vücutta oluşan bazı değişiklikler , hazımsızlığı arttırabilirler. Vücuttaki hormon düzeylerindeki değişmeler, sindirimi yavaşlatabilir ve normalde midedeki sindirilmiş gıdaların yemek borusuna kaçışını engelleyen kasların gevşemesine neden olabilir. Buna ek olarak büyüyen rahim, mideye baskı yapabilir.

Mide yanmasını hafifletmek için, aşağıdaki önerileri yapmaya çalışın
– Günde iki ya da üç büyük yemek öğünü yerine ,beş ya da altı küçük yemek öğünü yiyebilirsiniz. (1 Bardak sıvı , hacim olarak küçük bir öğün yemeğe eşit olabilir. Dolayısıyla yemeklerde çok miktarda sıvı almamalısınız.)
– Gaz yapabilecek yağlı ve baharatlı gıdaları yememelisiniz.
– Yatmadan önce bir şey yeyip ya da içmemelisiniz.
– Yemekten sonra egzersize başlamadan önce iki saat bekleyiniz.
– Asit gidericiler yardımcı olabilirler. Doktorunuzdan bu konuda bir öneri alabilirsiniz.

Bu yazı hamilelikte hazımsızlık, hamilelikte hazımsızlık nasıl giderilir, hamilelikte hazımsızlığa ne iyi gelir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

gebelikte hazımsızlığa ne iyi gelir, mide hazımsızlığına ne iyi gelir, gebelokte mide hazımsızlıgına bitkisel neyi gelir, gebelikte mide hazımsızlığına ne iyi gelir, gebelikte mide hazımsızlığı için ne iyi gelir, gebelikte hazımsızlık, gebelikte hazımsızlığına ne iyi gelir, gebelikte hazımsızlığa bitkisel çözüm, gebelikde hazımsızlığa ne iyigelir, bebeklerde hazimsizliga ne iyi gwlir