Geniz Akıntısı için Bitkisel Kür

geniz-akintisina-ne-iyi-gelir

Sitemizin içerisinde daha önce geniz akıntısının neden olduğunu ve tedavi yöntemlerini aktarmıştım. Tabi nedenlerini anlattığımız bu hastalığa bir de çözüm bulmak gerek diye düşünüyorum.

Bu yazımızda sizlere geniz akıntısına karşı doğal ve bitkisel çözümleri anlatmak istiyorum. Sizde bu bitkisel yöntemi uygulayarak geniz akıntısına kesin çözüm sağlayabilirsiniz. Hemde bu uygulamayı evde yapabilir ve çok ucuza mal edebilirsiniz.

Geniz Akıntısına Bitkisel Çözüm: İbrahim Saraçoğlu geniz akıntısı için ada çayı kürü kullanılarak gargara yapılmasını tavsiye ediyor. Bunun için yaklaşık 1 su bardağı sıcak suya 1 tatlı kaşığı veya 1 poşet ada çayı koyarak 10 dakika süreyle bekletin veya demleyin.

Uyarı: Demlenme süresi dolduğunda bitkiyi daha fazla suda bekletmeyin ve mutlaka süzün. Gargara için hazırlanan 1 bardak ada çayı 48 saat bozulmadan bekleyebilir. Daha fazla bekletmeniz ise sağlık açısından önerilmez. Daha uzun süre bekletilerek içilen karışımlardan emin olun fayda bulamayacağınız gibi zarar görmenizde mümkündür.

Kullanımı: Elde edilen su ile günde 2-3 kez gargara yapabilirsiniz. Özellikle akşam yatmadan önce ve sabah evden çıkarken mutlaka 1-2 kez gargara yaparsanız çok faydalı olur. Ayrıca bununla birlikte 1 ay boyunca her gün 1 çay bardağı ada çayı içmeniz faydalı olur.

Geniz Akıntısına Ne iyi Gelir? Geniz akıntısı için şimdi sizlere doğal ve bitkisel tedavi yöntemleri ile bazı ufak püf noktaları ve geniz akıntısına iyi gelen şeyler hakkında bilgi vermek istiyorum.

Tuzlu Su: Tuzlu su, geniz akıntısına yardımcı olan ve halk arasında bilinen ve en çok kullanılan en iyi yöntemlerden biridir. Tuzlu suyu hazırlamakta kullanmakta çok kolaydır. Herhangi temiz bir bardağa 2-3 çay kaşığı tuz atıp eritilerek günde 3-4 kez gargara yapılmalı ve buruna bu su çekilmelidir.

Zencefil: Fincanın içerisine 2 kaşık zencefil ve aynı miktarda 1 çay kaşığı kekik koyarak çay hazırlanmanız ve bu çayı da günde 4-5 kere içmeniz sorunun ortadan kalkmasına yardımcı olabilecek etkenlerin başında gelmektedir.

Nane Yağı: Nane yağına batırılmış bir bezi de burun etrafında bekletilerek nefes alınıp verilmesi ile geniz bölgesini rahatlatır. İlaçlardan sonra bu durumu yapmanız size ekstra bir rahatlık sağlayacak ve tedavi kolaylaştıracaktır.

Taze Bal ve Limon: Taze bal ve taze limon bir bardak suda iyice karıştırdıktan sonra tüketimi yapılmalıdır. Bu durum geniz akıntısının vermiş olduğu rahatsızlıkları giderir. Bu durum uygulanarak genizde oluşan tıkanmaları da sona erdirerek boğazın nefes almasına ve temizliğine yardımcı olur.

geniz-akintisina-ne-iyi-gelir

GENİZ AKINTISI HAKKINDA SORULARINIZI YORUM YAZARAK UZMANLARIMIZA İLETEBİLİRSİNİZ. YORUM YAZMAK İÇİN TIKLA

Bu yazı geniz akıntısına ne iyi gelir iyi gelen ilaç kesin çözüm çare geniz akıntısına iyi gelen ilaçlar şeyler şurup meyveler bitki çayları gargara bitkiler antibiyotikler için ne yapılabilir bitkisel kür ilaç adı tuzlu su nasıl yapılır ilacı doğal kesin evde çözüm geniz akıntısı nasıl geçer durdurulur tedavi edilir kurutulur geçirilir gider temizlenir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

geniz akıntısı nasıl geçer, geniz akıntısına ne iyi gelir, geniz akıntısı bitkisel tedavi, geniz akıntısına iyi gelen bitkiler, geniz akıntısına iyi gelen şifalı bitkiler, boğaz akıntısına ne iyi gelir, geniz akintisina bitkisel çözüm, geniz akıntısı nasıl geçer bitkisel, çocuklarda geniz akıntısı, bebeklerde geniz akıntısı nasıl geçer

7 Comments on Geniz Akıntısı için Bitkisel Kür

  1. geniz akıntım var çocukluğumdan beri dönem dömem artmakta ma artık rahatsz edici boyutta 2.5 aylık hamileyim acaba önereceğiniz bişi varmı

    Cevap: yazıyı okumadanmı yorum yapıyorsunuz. zaten konuda hersey yazıyor

  2. geniz akıntısı konusu hakkında yazdığınız bu güzel yazıyı okudum. egeniz akıntısı için önerilen en güzel bitkisel çözüm ve bu rahatsızlığa iyi gelecek şifalı bitkileri sayenizde öğrendim. konunun nedenlerini sebeplerini bitkisel tedavisini konuya ne iyi gelir nasıl geçer gibi soruların cevaplarını öğrendiğim için teşekkür ederim.

  3. geniz akıntısı nasıl geçer diye aranırken bu siteyı buldum verıklerı bitkisel kürleri uyguladım. geniz akıntım tam olarak geçmese de baya bi azalma oldu

  4. geniz akıntısı sorununa iyi gelen bitkileri ve bitkisel yöntemleri denememe rağmen geniz akıntısı sorunundan kurtulamadım hala bende işe yaramadı

  5. ıyı gunler ben de genız akıntısı var bunun tedavısı ne olabılır sıfalı bıtkıler ne onerırsın

Leave a Reply

Your email address will not be published.