Gıda Zehirlenmesi Belirtileri ve Tedavisi

gida-zehirlenmesi-belirtileri

Gıda zehirlenmesi nedir: Çoğunlukla hijyenik ve uygun olmayan koşullarda saklanan, bayatlamış ve bozuk yiyeceklerin yol açtığı zehirlenmelerdir.

Gıda Zehirlenmesi Belirtileri: Hasta solumakta, yutkunmakta güçlük çeker. Kaslarında ağrı ve kramplar vardır. Baş dönmesi, halsizlik, mide ağrısı ve bulanık gördüğünden şikayet eder. Bazı hastalarda kabızlık, bazılarında da ishal görülür. Zehirlenme belirtileri görülen hasta vakit kaybetmeden hastaneye götürülmelidir.

Gıda Zehirlenmesinin Nedenleri bakteriler ya da kimyasallardır.

Gıda zehirlenmesi tedavisi: Hasta, eğer gıdadan zehirlendiyse derhal kusturulmalı ve en yakın sağlık kuruluşuna götürülmelidir. Temizlik ürünleri, kezzap gibi kimyasal maddeler içenleri ise kesinlikle kusturmadan en yakın sağlık kuruluşuna vakit kaybetmeksizin ulaştırmak gerekir. Zehirlenmeye neden olan gıda ya da maddeleri de yanınızda götürmeniz, hastanın ne tür bir zehirlenme ile karşı karşıya olduklarını anlamalarında doktorlara yardımcı olacaktır.

Gıda zehirlenmesi hakkında uzmanların ne dediğini izlemek ister misiniz?

Bu yazı gıda zehirlenmesi nedir, gıda zehirlenmesi nasıl olur, gıda zehirlenmesine ne iyi gelir, gıda zehirlenmesi nasıl geçer, gıda zehirlenmesinde ne yemeli, gıda zehirlenmesinin belirtileri, gıda zehirlenmesinin tedavisi, gıda zehirlenmesinin nedenleri, gıda zehirlenmesi tedavisi, gıda zehirlenmesinde ne yapılır konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

gıda zehirlenmesine ne iyi gelir, zehirlenmeye ne iyi gelir, besin zehirlenmesine ne iyi gelir, gıda zehirlenmesine iyi gelen yiyecekler, besin zehirlenmesi nasıl geçer, gıda zehirlenmesi nasıl geçer, gıda zehirlenmesinde ne yenmeli, gıda zehirlenmesi ne iyi gelir, gıda zehirlenmesi tedavisi, tavuk zehirlenmesine ne iyi gelir

3 Comments on Gıda Zehirlenmesi Belirtileri ve Tedavisi

  1. gıda zehirlenmesi hastalığı konusundaki yazınız oldukça başarılı. siteniz sayesinde gıda zehirlenmesi hastalığının sebeplerini nedenlerini belirtilerini tedavisini öğrendiğim gibi bu hastalık nedir nasıl bulaşır hangi bölüm bakar bulaşıcımıdır nasıl geçer ne iyi gelir gibi birçok soruya sayenizde cevap bulabildim.

  2. gıda zehirlenmesi son günlerde baya bir gündeme geldi. özellikle çocuklara okullarda içirdikleri sütlerin bozuk çıkması ve çok sayıda öğrencinin hastaneye kaldırılması gıda zehirlenmesine en büyük örnek olsa gerek

Leave a Reply

Your email address will not be published.