Göbek Eriten Yağları Yakan Yiyecekler

Doğru besinler ile beslenildiğinde aslında teknojinni son ürünü olan cihazlardan umut bağladığımız bölgesel zayıflama ve incelmeyi başarabilmek için doğal yollardan da Amerikalı bilim adamlarının yaptıkları araştırmada bazı gıdalar ve yiyeceklerin

göbek eritmede son derece etkili olduğu ve karın yağlarını yakmak için kullanılabileceği ortaya çıktı. Aşağıda ayrıntısıyla vereceğimiz besinler aslında günlük olarak ta tüketme fırsatı bulduğumuz gıdalar. Yani öyle adı sanı bilinmedik egzotik meyvelerden ve sebzelerden bahsetmiyoruz. Mucize aslında büyük oranda buzdolabımızdaymış. Şimdi bu yağ yakıcı ve metabolizma hızlandırıcı yiyecekler hangileriymiş ve nasıl oluyor da göbek eritmek için kullanılabiliyorlarmış hep birlikte öğrenelim.

MUZ: Bir çok kişinin favori meyvesi olan muz, zayıflatıcı ve yağ yakıcı etkisini büyük oranda içerisinde barındırdığı potasyum mineraline borçlu. Muzda bolca bulunan potasyum, metabolizmayı hızlandırıyor ve vücutta ödem tutulmasına engel oluyor. Diğer yandan kilo alımına neden olan sodyum mineralinin de vücudu riske edecek düzeylere çıkmasına engel oluyor.

YOĞURT: Yoğurt hem fazla kilolara neden olan toksinleri vücudumuzdan atıyor hem de içerdiği kalsiyum elementi ile aynen potasyum da olduğu gibi metabolizma hızını % 15 e varan oranlarda hızlandırıyor. Diğer yandan yoğurt, sindirimi kolaylaştırıcı etkisi olan ve faydalı bakteriler olarak ta bildiğimiz probiyotik mikroorganizmaları da bol miktarda barındırıyor. Metabolizma yavaşlamasının önemli bir nedeni olan insülin direncine karşı da yoğurt oldukça faydalı bir gıda olarak biliniyor ve vücudun insülin dengesini sağlıyor. Hepsi bu kadarla da sınırlı değil, yoğurt ta iyi bir ödem skücü yiyecektir ve vücutta yağ dokularının arasında biriken ödemleri vücuttan atma kapasitesine sahip bir besin maddesi olarak dikkat çekiyor.

ÇİLEK: Kırmızı renkli meyve ve sebzelerin temel özelliği içerisinde bol miktarda antioksidan barındırmasıdır. Çilk t antioksidanlar bakımından bir hayli zengin bir meyve olup hem kalp krizine iyi gelen bir meyve olarak hem de yaşlanmayı geciktiren bir besin maddesi olarak tüketilmesinde fayda vardır. Diğer yandan kan dolaşımını hızlandırması ve dokulara kan yoluyla daha fazla oksijen ulaşmasını sağlayan demir elementi açısından oldukça zengindir. Çilek diğer yandan yoğurtla birlikte tüketilirse hem öğün atlamak ve tokluk hissi oluşması için işe yaramakta hem de yan karın bölgesi yağlarının erimesine yardımcı olmaktadır. Kas güçlendirici bir gıda olarak spor yapanlarca ve vücut geliştirme sporu ile uğraşan kişiler tarafından tüketilmelidir.

YEŞİL ÇAY: Yeşil çay yağların bağırsaklardan emilimine engel olduğu için yağlı ve kalorili yiyeceklerin vüctta yağ depolamasına mani olmaktadır. Diğer yandan günde 3 fincan yeşil çay içen kişilerde hem metabolizma hızı artmakta ve bu sayede ortalama ayda 1 kilo zayıflama sağlanmakta hem de bölgesel yağları yakıcı etki yapmaktadır. Yeşil çayın gereğinden fazla tüketilmesi bazı sakıncalar doğurabilmektedir.

TURUNÇGİLLER: Genel olarak greyfurt ve limon yağ yakıcı meyveler olarak bilinir. Ancak portakal, turunç ve mandalina da en az greyfurt kadar kilo vermeye yardımcı olmaktadır. Greyfurtun yağ yakıcı olduğu ve günlük olarak alınan yağların yaklaşık 4 te birini yakabilme kapasitesine sahip olduğunu uzmanlar söylemektedirler. Greyfurt o denli etkili br bitkisel kilo verme yoludur ki kendi adına diyet listeleri bile üretilmiştir. Özellikle egzersiz hareketleri ile birlikte içildiğinde greyfurt, egzersiz yapılan bölgeleri (göbek ve karıın yağları, basen ve kalça bölgesi gibi) eritici faydaları mevcuttur.

TAHILLAR: Az bilinen bir diğer göbek eritici besin grubu ise tahıl ve ürünleridir. Burada tahılla kastedilen beyaz n değildir. Aksine içerisinde bolca şif bulunan çavdar, kepek ekmeği gibi tahıl ekmeği türleridir. Tahılda bulunan lifler bir yandan sindirimi meşgul ederek vücuda fazladan kalori harcatır, diğer yandan da vücuttaki yağ hücrelerinin iyice küçülmesine yardımcı olur. bedenimiz kepekli tahıları diğer besinlere göre daha yavaş yaktığı için daha geç acıkmanızı sağlar ve tok tutucu gıdalar olarak kullanılır.

Bunların haricinde altın çilek, kivi, böğürtlen, yaban mersini gibi meyveler de göbek eritmek için kullanılabilirler. Bu meyvelerin her biri hem besleyicilik açısından hem de kilo vermek için oldukça değerli besin maddeleridir.

Bu yazı göbek eriten yağlar, göbek eriten yiyecekler, göbek eriten bitkiler besinler, göbek eritmek için meyveler sebzeler, göbek eritmek için ne yapmalı, karın yağlarını eriten yiyecekler, göbeği eritmenin yolları  konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

yag yakan yiyecekler, yağ yakan besinler, zayıflatan yiyecekler ve yağ yakan sebzeler, yağ yakıcı yiyecekler, yag yakici meyveler, yağ yakan çaylar, yağ yakan meyveler, yağ yakan bitkiler, yag yakan cay, vücutta yag yakan besinler

6 Comments on Göbek Eriten Yağları Yakan Yiyecekler

 1. Bence az ye ve spor yap kural bu
  Gerisi hikaye ne istersen onu ye ama
  Az az ye abartmadan bide sabahları
  pilates akşamları yürüyüş tamamdır…
  1 haftada 3 kilo garantisi veriyorum…

 2. arkadaşlar yeme içme konusunada ben inanmıyorum tabi çok yağlı ve asitli içeceklerden uzak durmak gerekli 1,5 ayda 10 kilo verdim samimi söylüyorum işin sırrı spor baska bişey değil terlemeyince olmaz olsada sağlıklı olmaz çekeceksin cefayı süreceksin sefayı her konuda bu böyledir. pc basından yok limon yok 5 te kalk sunları ye sunları iç demekle olmaz bunlar kendinizi yıpratmaktan baska bişey değildir ben 1,5 ay boyunca yedim içtim üç şeye dikkat et gerisini bosver:beyaz ekmek , alkol, asitli içecekler ben beyaz ekmek yedim açıkcası ama aşırı değil..

 3. kilo vermek istiyorsanız kararlı olmanız lazım. özellikle karın bölgesindeki yağlardan kurtulmayı su limon sirke yoğurt tüketerek yapabilirsiniz. sabah aç karına 1 bardak ılılk suya limon ve elma sirkesi katıp içebilirsiniz. benim mide rahatsızlığım olduğu için sirke kullanmıyorum. ben kilolu bir insan deilim sadece göbeğim rahatsız ediyodu ve sabah akşam limonlu ılık su içerek göbeğimden kurtuldum diyebilirim. özellikle greyfurt suyunuda öneririrm aç karına. ve en önemlisi karın yağı yakma hareketlerini her sabah yapmanızda fayda var ben her an yapıyorum bir ay kendimi sıktım ve ideal kilodan 1 kilo eksiğim şuanda 🙂 tavsiye ederim 🙂

 4. Sabah kahvaltı.8.00
  1 Bardak Süt
  Lor Peyniri (100 150)
  5 Zeytin
  Yeşil Çay

  Öğle Yemegi 12.00
  Yarım tavuk Gögsu
  Ufak Kase Ispanak
  Süt Muz Istege Göre

  ARA ÖĞÜN 15.00
  Elma Muz Çilek Ananas İSTEGE GÖRE
  Yulaf Ezmesı
  Yeşil çay

  Aksam Yemegı 18.00
  Prınc Makarna Az yag Az tuz İstege Göre Yogurt Doker Senız Eger Yagsız Tussuz Yaparsnız
  Yarım Tavuk Gögsu
  Marul Roka Yeşil Sebzeler
  Elma Ananas Üzüm İstege Göre 1 2 adet

  aksam 7 Den Sonra Vucuda Fazla Besın Almayınız YOrmayınız

  Kardıo Egzersızlerı Yaparsanız Eger Ayda Enaz Saglıklı Bır sekılde 5 veya 6 Kilo Vereblirsiniz

  Kardıo Mide Karın
  Sopayla Donme 4-50
  Twister 4-50 EGER VARSA
  Yanas Esneme 4-25
  Ters Mekik 4-25 Sopayla Egilip Kalkma Hareketidir İnternetten Bulabılırsınız
  Mekik- 4-20
  Alt Karın 4-15

  Yardımcı Ola Bildiysem Ne mutlu

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.