Göz Ağrısı Nedenleri ve Tedavisi

goz-agrisina-ne-iyi-gelir

Göz Ağrısının nedenleri çeşitlidir. Az ya da aşırı ışıkta çalışmak sonucu gözlerin yorulması, gözdeki herhangi bir kısmın iltihaplanmış olması, göze yabancı bir cisim kaçmış olması göz ağrısına neden olabilir. Ayrıca göz bozukluğu ve göze tam uygun olmayan gözlükler de ağrıya neden olabilir.

Sinüzit, yarım başağrısı, grip, nezle ve ateşli hastalıklar da göz çevresinde ağrıya neden olmaktadır. Özellikle sinüzitin neden olduğu ağrı, göz ağrısı ile karıştırılabilmektedir. Sinüzitten kaynaklanan göz çevresindeki ağrı ile gözdeki sorunlardan kaynaklanan göz ağrısı arasındaki en belirgin fark, sinüzitten kaynaklanan ağrının baş hareketlerine göre şiddetinin değişmesidir.

Göz Ağrısı Tedavisi için önce ağrının nedenini tespit etmek gerekir. Gözü dinlendirmek ağrıyı hafifletmeye yardımcı olabilir, fakat ağrının nedeni araştırılmalı ve olası bir hastalık ilerlemeden doktora danışılmalıdır. Ağrıya neden olan durum ortadan kalktığında Göz Ağrısı kendiliğinden geçecektir.

Özellikle yorgunluk ve gözün zorlanması sonucu oluşan ağrılara karşı Bitkisel Tedavi için bir tutam papatya süt ile kaynatılıp soğuduktan sonra göz kapaklarına konursa gözü rahatlatır ve gözdeki ağrıları hafifletir.

Bu yazı göz ağrısı neden olur, göz ağrısına ne iyi gelir, göz ağrısı nasıl geçer, göz ağrısının sebepleri, göz ağrısının nedenleri, göz ağrısı için dua, göz ağrısı için ne yapılmalı, göz neden ağrır, göz ağrısına iyi gelen şeyler, göz ağrısı için şifalı bitkiler konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

göz ağrısına ne iyi gelir, göz ağrısı için ne yapılmalı, göz agrısı için ne yapmalı, göz ağrıları için ne yapılmalı, göz ağrılarına ne iyi gelir, göz ağrısına iyi gelen şeyler, gebelikte göz ağrısı, goz agrisi neden olur, goz agrisi nasil gecer, göz ağrısı ne iyi gelir

7 Comments on Göz Ağrısı Nedenleri ve Tedavisi

  1. göz ağrısı hastalığı konusundaki yazınız oldukça başarılı. siteniz sayesinde göz ağrısı hastalığının sebeplerini nedenlerini belirtilerini tedavisini öğrendiğim gibi bu hastalık nedir nasıl bulaşır hangi bölüm bakar bulaşıcımıdır nasıl geçer ne iyi gelir gibi birçok soruya sayenizde cevap bulabildim.

  2. arkadaşlar öncelikle herkese merhaba.Benim gözlerimde sürekli agrı var ve bazen defter fln okudugumda uzagı çift görüorum bzen sizce ne tür bir sorun var ?

  3. hamdi bey kardeşim yardımcı ola bilirim diyorsunda hani ne biliyorsan yazda insanlar faydalansın kardeşim

  4. göz ağrısına ne iyi gelir göz ağrısı nasıl geçer bu konuda yardım isteyenlere yardım edebilirim

  5. bilgisayar başında çok kaldığımız için gözlerimizde yanma ve ağrı oluyor. bence insanlar bu konuda biraz daha dikkatli olmak zorunda

  6. arkadaş bir ilaç öneriyorum sana mirtaron 28 tablet yatmadan önce 1,5 saat önce al rahatlardın

  7. gözüm uykusuz oldugum zamanlarda veya bilgisayara cok baktıgım zamanlarda ağrı yapıyor. acaba damla veya ilaç kullanmadan göz ağrılarımdan kurtulma ımkanım varmı

Leave a Reply

Your email address will not be published.