Göz Kaşıntısına Ne İyi Gelir

Gözlerdeki kaşıntı sorunu pek önemsenmeyen ancak ciddi bir mikrobik hastalığın belirtisi olabilecek bir göz sorunudur. Göz kapaklarında meydana gelen kaşıntılar kısa süreli de olsa günlük yaşantımızı çekilmez bir hale getirir.

Göz kapağı kaşıntılarını gidermek için ise birkaç basit doğal ve ev yapımı yöntem mevcut. Ancak bu yöntemleri doktora danışmadan denemeyiniz.

– 1 su bardağı kadar suya 1 marul yaprağı ince ince kıyılarak katılır. 2 dakika kaynamasının ardından 10 dakika kadar demlenmeye bırakılır ve ardından süzülür. Bu su ile gözler banyo edilir.

– Bir bardak kaynar suya 1 tatlı kaşığı ufalanmış peygamber çiçeği konur, 20 dakika demlenir, süzülür. Günde 2-3 defa bu suyla gözler banyo edilir.

Göz Kaşıntısı ciddiye alınması gereken bir rahatsızlıktır. Gözlerimiz kaşınıyorsa ellerimizi bol sabunlu suyla yıkamalı ve grip kaynaklı olduğunu düşünüyorsak gözlerimiz de ılık suyla ve göz yakmayan bir şampuanla yıkamalıyız, Eczanede satılan suni gözyaşı ürünlerini kullanabilirsiniz fakat kendi kararınızla antibiyotik göz damlası kullanmayınız.

Kişisel eşyalarınızı hiç kimse ile paylaşmayınız. Elinizi burnunuza götürdüğünüzde muhakkak yıkayınız. Bilhassa kadınlar makyaj malzemesi seçerken daha dikkatli olmalı ve sağlıklı ürünler seçmelidirler ayrıca makyajlı bir gözle uyumak göz hastalıklarına davetiye çıkarmaktır. Gözlerinizi rahatlatmak için sıcak suya batırılmış ve suyu alınmış bir havluyu gözlerimiz üzerine koyabiliriz.

Bu yazı göz kaşıntısının nedenleri sebepleri, göz kaşıntısına ne iyi gelir, göz kaşıntısına iyi gelen bitkiler bitki çayları, göz kaşıntısı bitkisel tedavi, göz kaşıntısı neden olur nasıl geçer konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

göz kaşıntısına ne iyi gelir, göz kaşıntısı nasıl geçer, göz kaşıntısı ne iyi gelir, goz kasintisi, çocuklarda göz kaşıntısı, göz kaşıntısına iyi gelen bitkiler, göz kaşıntısı tedavisi, göz kaşıntısı bitkisel tedavi, göz kaşıntısına bitkisel çözüm tedavisi, gözlerde kaşıntı

4 Comments on Göz Kaşıntısına Ne İyi Gelir

  1. göz kaşıntısı konusu hakkında yazdığınız bu güzel yazıyı okudum. göz kaşıntısına bitkisel çözüm için önerilen en güzel bitkisel çözüm ve bu rahatsızlığa iyi gelecek şifalı bitkileri sayenizde öğrendim. konunun nedenlerini sebeplerini bitkisel tedavisini konuya ne iyi gelir nasıl geçer gibi soruların cevaplarını öğrendiğim için teşekkür ederim.

  2. Benim polenlere alerjim olduğu için sabahları hapşırarak öğlene doğru gözlerim kasınıyor.Doktora gittiğimde damla veriyor.Çok olmasa da damla rahatlatıyor.Aynı zamanda gece yatarken ve sabah kaltığımda kaşınıyor.Doktora gitmeden önce bildiğimiz çaylar varya onu alıp pamuğa döküyordum.Daha sonra ise gözlerime koyuyordum ve yarım saat bir saat bekletiyordum……

  3. gözümde sürekli olarak kaşıntı var ne yaparsam yapayım göz kaşıntısna kesin çözüm bulamadım. son çare olarak sitenizde verdiğiniz göz kaşıntısı için bitkisel tedavi yöntemlerini deneyeceğim

    Cevap:Mutlakaki deneyin ama ortada sizi bu derece rahatsız eden bir kasıntı varsa doktorunuza başvurun.

  4. gözlerim özellikle uyandığım zaman kaşınıyor. gözlerdeki kaşıntı sorununu nasıl yok edebilirim. şifalı bitkiler veya bitkisel yollardan hangileri göz kaşıntılarına iyi gelir. göz kaşıntısı için kesin çözüm sağlarmı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.