Gözlerdeki kaşıntı sorunu pek önemsenmeyen ancak ciddi bir mikrobik hastalığın belirtisi olabilecek bir göz sorunudur. Göz kapaklarında meydana gelen kaşıntılar kısa süreli de olsa günlük yaşantımızı çekilmez bir hale getirir.

Göz kapağı kaşıntılarını gidermek için ise birkaç basit doğal ve ev yapımı yöntem mevcut. Ancak bu yöntemleri doktora danışmadan denemeyiniz. Şimdi kısaca göz kaşıntısını ne geçirir bunları anlatalım.

– 1 su bardağı kadar suya 1 marul yaprağı ince ince kıyılarak katılır. 2 dakika kaynamasının ardından 10 dakika kadar demlenmeye bırakılır ve ardından süzülür. Bu su ile gözler banyo edilir.

– Bir bardak kaynar suya 1 tatlı kaşığı ufalanmış peygamber çiçeği konur, 20 dakika demlenir, süzülür. Günde 2-3 defa bu suyla gözler banyo edilir.

Göz Kaşıntısı ciddiye alınması gereken bir rahatsızlıktır. Gözlerimiz kaşınıyor ise ellerimizi bol sabunlu suyla yıkamalı ve grip kaynaklı olduğunu düşünüyorsak gözlerimiz de ılık suyla ve göz yakmayan bir şampuanla yıkamalıyız, Eczanede satılan suni gözyaşı ürünlerini kullanabilirsiniz fakat kendi kararınızla antibiyotik göz damlası kullanmayınız.

Kişisel eşyalarınızı hiç kimse ile paylaşmayınız. Elinizi burnunuza götürdüğünüzde muhakkak yıkayınız. Bilhassa kadınlar makyaj malzemesi seçerken daha dikkatli olmalı ve sağlıklı ürünler seçmelidirler ayrıca makyajlı bir gözle uyumak göz hastalıklarına davetiye çıkarmaktır. Gözlerinizi rahatlatmak için sıcak suya batırılmış ve suyu alınmış bir havluyu gözlerimiz üzerine koyabiliriz.

GÖZ KAŞINTISI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLA

Bu yazı göz kaşıntısına iyi gelen şeyler ilaç damla ne yapılmalı damla doğal kesin bitkisel çözüm çay limon iyi gelir mi nasıl geçer önlenir gider göz kaşıntısını ne giderir ne alır engelleme ne geçirir gidermek için önlemek ne yapmalı merhem göz damlası krem dua ne yapılabilir ne iyi gelir evde hangi damla göz kaşıntısı için konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

göz kaşıntısına ne iyi gelir, göz kaşıntısı nasıl geçer, göz kaşıntısı ne iyi gelir, goz kasintisi, çocuklarda göz kaşıntısı, göz kaşıntısına iyi gelen bitkiler, göz kaşıntısına bitkisel çözüm tedavisi, göz kaşıntısı bitkisel tedavi, göz kaşıntısı tedavisi, gözlerde kaşıntı