Göz Şişlikleri için Bitkisel Çözümler

Gözlerin şişmesi, tüm kadınların en büyük sorunlarından biridir. Ancak alınacak birkaç önlemle bunun önüne geçebilir ya da şişlerin inmesini

sağlayabilirsiniz.

Öncelikle alkollü içeceklerden ve tuzlu gıdalardan uzak durmalısınız. Günde en az 7 saat deliksiz uyumalısınız. Yatmadan önce göz çevrenize nemlendirici kremler yerine jelli kremler sürmelisiniz.

Jelli kremler göz çevresini rahatlatır ve sıkılaştırır. Hatta daha iyi sonuç elde etmek istiyorsanız, göz jelinizi buzdolabında iyice soğuttuktan sonra kullanın. Bu ferahlamanızı sağlar. Yukarıda saydığımız önlemleri almadıysanız ya da aldığınız halde şiş gözlerle uyandıysanız, işte size birkaç öneri.

Çiğ patatesi yuvarlak dilimler halinde kesip gözlerinizin üzerine birer tane yerleştirin ve 10-20 dakika arası bekleyin. Şişlerin inmesini bekleyecek kadar vaktiniz yoksa bir parça buzu gözünüzün çevresinde hafif hafif gezdirin.

Tüm bunlara rağmen gözleriniz hala şişse, bunu birkaç makyaj hilesiyle gizleyebilirsiniz. Öncelikle koyu renk bir far tercih etmelisiniz. Özellikle yeşil renk far, şiş gözlerin en büyük kurtarıcısıdır.

Bu yazı göz şişliği neden olur, göz şişliğine ne iyi gelir, göz şişliğini ne indirir, göz şişlikleri nedenleri, göz şişliklerine çözüm, göz şişmesinin nedenleri, göz şişmesi neden olur, göz şişince ne yapılır konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

goz sismesi neden olur, göz şişmesine ne iyi gelir, göz şişmesi için ne yapılır, göz şişliklerine ne iyi gelir, göz şişliği neden olur, goz sisligine ne iyi gelir, gözlerde şişlik neden olur, göz şişmesi ne iyi gelir

İlk yorumu siz yapın

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.