Gözbebeği İltihabı ve Tedavisi

gozbebegi-iltihabi

Göz bebeği İltihabı, diğer adıyla İritis, gözün renkli kısmı olan göz bebeğinin iltihaplanması sonucu ortaya çıkan hastalığa verilen addır.

İritis Belirtileri: Hasta, ışığa fazla bakamaz. Gözlerinde veya gözlerinin üst kısmına gelen bölgede şiddetli ağrılar vardır. Gözlerde sulanma ve kızarıklık da görülür. Göze dikkatle bakıldığında; renkli kısmın etrafındaki rengin de koyulaştığı görülür.

İritisin Nedenleri: Göz bebeği iltihabının nedenleri arasında ilk sıralarda Frengi, Şeker Hastalığı, gözün çeşitli nedenlerle yaralanması, romatizma, burun iltihapları ve diş çürükleri sayılabilir.

İritis Tedavisi: Öncelikle hastalığa neden olan sebepler belirlenmelidir. Tedavi iltihabı doğuran nedene göre yapılır. Genellikle çeşitli göz damlaları yardımıyla iltihap giderilir. Gözü dinlendirmek faydalıdır. Göz bebeği İltihabı gözlerde sürekli hasar bırakabilecek seviyelere ulaşmadan tedavi edilmesi gerekir.

Bu yazı göz bebeği iltihabı, iritis nedir, göz bebeğinde leke, göz bebeğinde beyazlık, göz bebeği hastalıkları konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

göz bebeğinde beyaz leke, göz bebeğinde beyaz nokta, gözbebeğinde beyazlık, iritis nedir, göz bebeğinde beyazlık, gözbebeği lekesi, göz bebeğinin yanında beyaz leke, göz bebeğindeki beyaz leke, gözbebeğinde leke, göz bebeğinin yanında beyaz leke nedir

4 Comments on Gözbebeği İltihabı ve Tedavisi

  1. gözbebeği iltihabı hastalığı konusundaki yazınız oldukça başarılı. siteniz sayesinde göz bebeği iltihabı hastalığının sebeplerini nedenlerini belirtilerini tedavisini öğrendiğim gibi bu hastalık nedir nasıl bulaşır hangi bölüm bakar bulaşıcımıdır nasıl geçer ne iyi gelir gibi birçok soruya sayenizde cevap bulabildim.

  2. gözbebeği iltihabı tedavisi için sakın limon suyu kullanmayın arkadaşlar ben böyle bir hata yaptım. gözlerde yanmaya neden oluyor

  3. gözbebeklerimde ara sıra iltihap oluyo annemin hazırladığı bitkisel bi karışım var. onu sürünce gözbebeği iltihapları yok oluyor. kesin çözüm sağlamıyor ama uzun süre iyi gidiyor

Leave a Reply

Your email address will not be published.