Bu yazımızda sizlere bitkisel guatr tedavisi hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Genel olarak iyot barındıran besinler guatr tedavisinde sıkça kullanılır. Aynı zamanda size vereceğim bitkisel kürleri uygularsanız bitkisel guatr tedavisi için önemli sonuçlar alabilirsiniz.

Unutmayın guatr tedavisinde ilaçlardan daha çok beslenme alışkanlıkları etki etmektedir. Bu nedenle bitkisel kürleri ve şifalı bitkileri hafife almayın.

Guatra Ne iyi Gelir? İyot içeren yiyecekleri tüketmek guatrın iyileştirilmesinde en etkili yöntem olacaktır. Doğal olarak en yoğun şekilde iyot içeren bitkiler sarımsak, havuç, şalgam ve tuzdur. Guatra karşı doğal çözümler için bu gıdaları mutlaka bol bol tüketin.

Beslenmenizde marul, soğan, yulaf ezmesi, deniz ürünleri, narenciye ve pirinç tüketimini arttırmanız, boyun bölgenizdeki şişkinliği azaltmaya yardımcı olarak guatr tedavisine destek olmaktadır.

Guatra iyi Gelen Yiyecekler ve Bitkiler: Şimdi sizlere guatra iyi gelen yiyecekler ve bu yiyeceklerin nasıl kullanıldıkları hakkında kısa bilgiler verelim.

Lahana: Lahana yapraklarının suyunu çıkararak her gün 1 veya 2 kere 1 çay kaşığı içebilirsiniz. Bu kür guatr başlangıcında yardımcı olacaktır.

Karahindiba: Bu bitkinin yapraklarını salata için hazırlar gibi kesin. Yaprakları sıcak suyla yıkayarak haşlayın. Haşladığınız yaprakları, çok sıcak olmasın ki boynunuz yanmasın. Boyun bölgenize koyarak bandaja alın. Daha sonra boyun bölgenizde bu yaprakların 20 dakika kalmasını bekleyiniz. Ardından, durulama işlemini gerçekleştirin. Bu tedaviyi aklınıza geldikçe yapabilirsiniz. Böylece hem şişlik azalır hem de tedavinize destek sağlamış olursunuz.

Su Teresi: Guatrın önlenmesinde ve iyileştirilmesinde en iyi yardımcılardan bir tanesidir. Su teresini ezerek macun kıvamına getirin. Macun kıvamına getirdiğiniz su teresini boyun bölgesine sürün. Ya da tere tohumunu balla karıştırarak yutun.

Maydanoz: Kalsiyum, A vitamini, C vitamini, potasyum ve demir deposu olan bu bitki özellikle guatr hastalarının yararlanabileceği bitkiler ve yiyecekler arasında yer almaktadır. Maydanozun içerdiği antioksidan özelliği ile vücutta doku yenilenmesi sayesinde hastalıklar bertaraf edilmektedir.

GUATR HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

Bu yazı guatra iyi gelen yiyecekler, guatra iyi gelen besinler bitki taşlar su tuz doğal kesin bitkisel çözüm faydalı zararlı bitkiler ne iyi gelir, guatr için ot dua kan tahlili hacamat hangi doktora gidilir hangi bölüm bakar yasak olan zararlı yiyecekler nelerdir, guatr nasıl oluşur anlaşılır tedavi edilir geçer tedavisi şifalı bitkiler konusunda kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

guatırda zararlı yiyecekler, guatra ne iyi gelir, guatr tedavisinde bitkisel çözüm, guatr bitkisel cozum, guatr ne iyi gelir, guatra iyi gelen yiyecekler, guatr nasıl geçer, _some_qunique_referrer_placeholder_, guatr kesin çözüm, guatra iyi gelmeyen yiyecekler