Biz hanımlar cilt güzelliğimiz için her gün farklı alternatif ve bitkisel yöntemler arıyoruz. Son zamanlarda cilt güzelliği ve cilt sağlığı için en çok kullanılan yöntemlerin başında gül suyu ile cilt bakımı geliyor.

Gül suyu ciltte mucizeler yaracak bir çözüm. Cildinize taelik ve canlılık kazandırdığı gibi, ciltteki lekerin yok edilmes ve kırışıklıkların azaltılmasında da oldukça faydalı.

Şimdi sırayla cilt lekeleri,kırışıklıklar ve göz altı morlukları için gül suyunun faydalarını görelim.

CİLT LEKELERİ İÇİN GÜL SUYU: Her gün yüzünüzü gül suyu ile temizlerseniz, cildinizdeki lekelerin zamanla kaybolduğunu göreceksiniz. Ayrıca kayısı yağı ve gül yağını karıştırıp, cildinize kullandığınız zaman, cildinjiz gün boyu zararlı etkilerden de korunmuş olacaktır.

CİLT KIRIŞIKLIKLARI İÇİN GÜL SUYU: Yaşınız ilerledi ve zamanla ciltte kırışıklıklar oluşmaya başladı diye sakın üzülmeyin. Çaresi var elbette.

GEREKLİ MALZEMELER: 2 yemek kaşığı kil, 1 çay kaşığı gül yağı,1 çay kaşığı kayısı yağı, 1 çay kayığı avokado yağı, 1 çay kaşığı buğday yağı.

HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ: Kilin içine diğer malzemleri katarak çamur haline gelene kadar karıştırın. Elde eetiğiniz maskeyi, göz ve dudak çevresi hariç, tüm yüzünüze sürün ve 20 dakika bekletilip yıkayın. Daha sonra cildinizi gül suyu ile temizleyin…

GÖZ ALTI MORLUKLARI İÇİN GÜL SUYU: Göz altlarını gül suyu ile temizlemek, göz altında oluşmuş yağ bezeleri, yorgunluk ve morlukların giderilmesine yardımcı oluyor.

Bu yazı gül suyu ile cilt bakımı nasıl yapılır, gül suyu ile cilt temizleme, gül suyuyla yüz temizleme, gül suyuyla maske, gül suyunun cilde faydası, gül suyunun cilde etkileri uygulanışı faydası nedir nelerdir konusunda yazılmıştır.

Gelen aramalar:

gül suyunun cilde faydaları, orgu kahverengi yelek modelleri anlatimli, 34 haftalik gebelik, gül suyu ile yüz temizleme nasıl yapılır, gül suyu ile güzellik, yuzdeki lekelre gul suyu temizlermi, gelin topuzu modelleri 2013, gelin tirnak modelleri, gelin saç modelleri 2013 topuz, cildi gül suyuyla temizlemek