Gül suyunun cilt için faydalarını görmeden önce evde gülsuyu nasıl yapılır bunu öğrenelim.

Gülsuyu için Gerekli Malzemeler
1 orta boy tencere
1 toprak sütlaç kabı
1 sade porselen yemek tabağı
Bir miktar gül yaprağı

Evde Gül Suyu Nasıl Yapılır? Boş bir tencereyi ocağa koyun, herhangi ateşe dayan bir kabı( küçük toprak sütlaç kabı olabilir) boş teneceremizin içine ters olarak koyuyoruz, üzerine boş bir tabak koyuyoruz, boş tabak düz olacak ve bu tabağın içine gül suları damlayacak, içine temiz bir soğuk su koyup kaynatıyoruz. Kenarda bir kanal oluştu içerisini gül yaprakları ile dolduruyoruz. Suyumuz kaynarken bu gül kaynayan suyun içinde dururken cam bir kapağı ters olarak koyacağız kapağın üzerindeki tutacak kısmını sökün ve cam kapağın üzerine buz koyunuz.

Hazırladığımız gülsuyu özellikle cilt için çok faydalıdır. Birçok cilt sorunu için gülsuyu kullanabilirsiniz.

Cilt Lekeleri İçin Gül Suyunun Faydaları ve Kullanımı
Gül suyu cilt lekeri için çok daydalı doğal bir kaynaktır diyebiliriz. Her gün yüzünüzü gül suyu ile temizlerseniz, cildinizdeki lekelerin zamanla kaybolduğunu göreceksiniz. Ayrıca kayısı yağı ve gül yağını karıştırıp, cildinize kullandığınız zaman, cildiniz gün boyu zararlı etkilerden de korunmuş olacaktır.

Cilt Kırışıklıkları İçin Gül Suyunun Faydaları ve Kullanımı
Gül suyu cilt kırışıkları için bulunmaz bir nimettir aslında. Gül suyu yüzünüzdeki kırışıkları siler ve yeni kırışıkların oluşmasını engeller. Kırışıklar için gül suyu ile yüzünüzü silebileceğiniz gibi “kırışık giderici gül suyu maskesi” başlıklı yazımızda verdiğimiz maskeyi uygulayabilirsiniz.

Gül Suyunun Sivilcelere Faydaları ve Kullanımı
Gül suyu güzelliğiniz bozan sivilceler için çok faydalıdır. Sivilceleri yok etmek için doğal çözüm olan gül suyu, kısa sürede sivilcelerini yok eder. Gül suyu ile düzenli olarak yüzünüzü silmek yeterli olacaktır. Gül suyu cildinizi derinlemesine temizleyeceğinden sivilceleri kökten yok edecektir.

Göz Altı Morlukları İçin Gül Suyunun Faydaları ve Kullanımı
Göz altlarını gül suyu ile temizlemek, göz altında oluşmuş yağ bezelerine, yorgunluktan oluşan göz altı tornalarına ve göz altı morluklarına iyi gelir. Göz altı sorunlarının giderilmesinde gül suyu harika bir çözüm yöntemidir.

Bu yazı gül suyunun faydaları, ül suyunun fiyatı, gül suyu nedir, gül suyu ne işe yarar, gül suyu nasıl kullanılır nerede bulunur, gül suyu nasıl kullanılmalı, gül suyu nasıl hazırlanır yapılır, gül suyunun cilde etkisi, gül suyunun cilde faydaları zararları konusunda yazılmıştır.

Gelen aramalar:

gül suyu ne işe yarar, gül suyunun cilde zararları, gül suyunun zararları, gulsuyu ne ise yarar, gülsuyu nasıl kullanılır, gül suyu nasil kullanilir, gül suyunun yüze zararları, gül suyunun faydaları ve zararları, gül suyu zararları, gülsuyu faydaları