Hemoroid ve Basur için Şifalı Bitkiler

basur-nedir

Özellikle sürekli şekilde oturarak çalışmak zorunda kalanların en korktuğu hastalıklardan birisidir basur veya tıp dilindeki adıyla hemoroid. İnsanlar oluşan bölge nedeniyle ne yazık ki bu hastalıkta doktora gitmekten çekinirler.

Bu yazımızda sizlere basura veya pek kullanılmayan adı ile hemoroide ne iyi gelir ve bu rahatsızlıklar için iyi gelen şeyler, yiyecekler, bitkiler nelerdir hepsini anlatacağız.

Basur ve Hemoroid için Bitkisel Çözüm: Hemoroid yada halk arasında bilinen adıyla basur hastalığı yaşayan hastaların acısını dindirmek amacıyla Ahmet Maranki bitkisel karışımlarını açıkladı.

1- Akşamları uyumadan önce bir pamuğu zeytin yağına batırıp makata fitil şeklinde yerleştiriniz.

2- 5 tane kuru inciri sıcak suyun içerisinde 2 saat bekletin. Bu süre zarfında incirler irileşir. Uyumadan önce incirlerin hepsini birden yiyiniz.Bu yöntemi 3 hafta süreyle uygularsanız, kalın bağırsak probleminiz çözülecektir.

3- 5 adet kuru kayısıyı sıcak suyun içinde 2 saat bekletin. Bu süre zarfında kayısılar irileşir. Uyumadan önce kayısıların hepsini birden yiyiniz.Ek olarak yanında ıhlamur çayı içebilirsiniz.3 hafta süreyle bu yöntemi uygulayanlarda kalın bağırsak problemi çözülecektir.

Basura iyi Gelen Yiyecekler: Ahududu, böğürtlen gibi meyveler damar büzücü özelliklerinden dolayı basur için faydalı besinler arasındadır. Ayrıca hurma, dereotu, keçiboynuzu, kapari, madımak otu gibi yiyecekler basura iyi gelmektedir.

Basura Ne iyi Gelmez: Bazı gıdalar basur oluşmasını olumsuz yönde etkileyebilir. Baharatlı gıdalar (kırmızı biber, kara biber, pul biber, acı biber), lahmacun, çiğ köfte, hamburger, pizza, ketçap, turşu, sosis, turunçgiller (limon, mandalina, portakal, greyfurt), aşırı miktarda tüketilen çay ve kahve, asitli içecekler, enerji içecekleri, fazla tuzlu gıdalar ve konserve ürünler basura iyi gelmemektedir.

Basura iyi Gelen Şeyler: Basur sorunu olanlar için yiyecekler ve öneriler dışında farklı uygulama önerilerimizde var. Şimdi sırayla bunları anlatalım.

Buz: Kan damarlarının şişliğini azaltarak basur sebebiyle kaynaklanan ağrıların anlık olarak rahatlamasını sağlar. Bunun için buz kütlesini bir beze veya havluya sararak basur olan bölgeye 20 dakika boyunca uygulayın.

Kuru Erik: Kuru erik sindirim sistemini hızlandırdığı gibi basur tedavisinde de etkilidir. Düzenli şekilde kuru erik tüketmek veya hoşafını yaparak içmek basur sorununu ortadan kaldırabilir.

HEMOROİD VEYA BASUR SORUNU İÇİN, YAZIYA YORUM YAPARAK UZMANLARDAN YARDIM ALMAYA NE DERSİNİZ? YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

Bu yazı basura iyi gelen şeyler kremler yağlar besinler ilaç bitki tohumu patlıcan sapı ne iyi gelir doğal kesin bitkisel çözüm çare hangi bölüm bakar doktora gidilir basur için fitil krem dua hap ot hacamat noktaları ne yapılır nasıl geçer ne yemeli tedavi edilir hemoroide iyi gelen  kürler bitki çayları kaplıcalar otlar yiyecekler ilaç kim bakar ibrahim saraçoğlu nasıl iyileşir alınır kremi ameliyatı hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

hemoroidi azdıran yiyecekler, şifalı bitkiler basur tedavisi, basur acısını dindirmek için, basur nasıl geçer bitkisel, basur acısına ne iyi gelir, basur nasıl gecer, basuru azdıran yiyecekler, basurun tedavisi şifalı bitkiler, basur acısı, basur acısı nasıl geçer

5 Comments on Hemoroid ve Basur için Şifalı Bitkiler

  1. sayın doktor bey ben dış fissür hemaoritim bitkisel tedavi için veya krem ne öneriniz olur dışkılanma esnasında çok agrı oluyor kabızlık illet veriyo bana yardımcı olursanız şükranlarımı sunarım ilgi ve alakanızdan dolayı tşkr.

    Cevap: site içerisinde basur hastalığı için bitkisel destek ve önerıler mevcut. bu yazıları bulup tavsıyelerı uygulamanızı önerırım

  2. basura iyi gelen şeyler konusu hakkında yazdığınız bu güzel yazıyı okudum. basur için önerilen en güzel bitkisel çözüm ve bu rahatsızlığa iyi gelecek şifalı bitkileri sayenizde öğrendim. konunun nedenlerini sebeplerini bitkisel tedavisini konuya ne iyi gelir nasıl geçer gibi soruların cevaplarını öğrendiğim için teşekkür ederim.

  3. basur için şifalı bitkilerin bence pek faydası yok. basura kesin çözüm isteyenler yediklerine dikkat etmeliler

  4. basur denen illetin ilacı kesinlikle bitkiler. mevcut basuru yok etmez ama en azından rahatlatır. hiç basur olmamak için ise şifalı bitkileri ve bitkisel yöntemleri mutlaka uygulamalısınız

  5. basur olanların işi gercekten çok zor. basuru azdıran yemeklerden ve yiyeceklerden uzak durmalarını tavsıye etmekten baska sey yok. çok kötu çok

Leave a Reply

Your email address will not be published.