Ülkemiz her ne kadar eşsiz bir coğrafyaya sahip olsa da, bazı meyveler veya sebzeler ne yazık ki ülkemiz topraklarında yetişmiyor.

İşte bu tanıya örnek olabilecek meyvelerden bir tanesi de hindistan cevizidir. Daha önce sitemizde hindistan cevizinin faydaları ve özellikleri hakkında bir paylaşımda bulunmuştuk.

Bu yazımızda ise hindistan cevizi nasıl kırılır ya da açılır bundan bahsetmek istiyorum. Hindistan cevizini iki şekilde kullanabilirsiniz. Birincisi suyunu içmek, ikincisi ise içini ya da yenilebilecek kısımlarını yemek.

Hindistan Cevizinin Suyu Nasıl Çıkarılır: İlk önce bir bıçak yardımıyla cevizin üzerinde bulunan tüyleri temizleyin. Ardından üst kısımda bulunan siyah noktayı, çekiç ve tornavida yardımı ile delin. Zira bu nokta hindistan cevizinin en yumuşak olduğu noktadır. Daha sonra açılan delikten hindistan cevizinin suyunu süzerek boşaltın ve için.

Hindistan Cevizi Nasıl Açılır: Dış yüzeyde bulunan kabukları çekiç yardımı ile kırmaya çalışın. Eğer başarılı olamıyorsanız hindistan cevizini mikro dalga fırına atarak 200 derecelik ateşte ısıtın. Bu sayede dış yüzey çatlar. Çatladıktan sonra kabukları soyun ve kahverengi tabakaya ulaşın. Bu tabakayı da açtıktan sonra yemeniz için saklanan beyaz bölüm karşınıza çıkacaktır.

Oldukça meşakkatli ve zaman alıcı bir işlem olsa bile gerçekten de hindistan cevizinin tadına doyum olmayacaktır.

hindistan-cevizinin

Bu yazı hindistan cevizi nasıl açılır ekilir toplanır kırılır kurutulur kavrulur tatlandırılır seçilir saklanır hindistan cevizi suyu nasıl saklanır yenilir çıkarılır kullanılır elde edilir hindistan cevizini kırmanın kolay yolu tekniği yolları konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

hindistan cevizi nasl krlr, hindistan cevizi nasil acilir, hindistan cevizi nasıl delinir, Hindistan cevizi mail, hindistan cevizi kırma kolay pıratik yolları, hindistan cevizi kırmanın kolay yolu, hindistan cevizinin içi nasıl çıkarılır, HİNDİSTAN CEVİZİ NASIL AÇIŞIR, hindistan cevizi nasil kurutulur, hindistan cevizi nasıl saklanır